1. Dziś Odpust Przemienienia Pańskiego w Budziszynie. Msze św. tu w kościele o 7.oo i 8.3o, natomiast w Budziszynie o 10.oo oraz uroczysta Suma o 12.oo, którą celebrował będzie ks. bp Piotr Sawczuk. Będą to główne uroczystości związane z 560 rocznicą powstania Parafii w Budziszynie. Przed Sumą wręczymy tez nagrody dla dzieci i młodzieży, które wzięły udział w konkursie plastycznym oraz fotograficznym pt: „Budziszyn – historia piękna”. Po Mszy uroczyste błogosławieństwo dzieci. Przypominamy, że jak co roku będzie można oddać krew w specjalnym ambulansie.

2. W środę nowenna do Matki Bożej Budziszyńskiej po Mszy w Budziszynie.

3. W następną niedzielę Odpust św. Maksymiliana w Osinach Dolnych o godz. 12.oo.

4. Ofiara na malowanie kaplicy w Budziszynie: bezimienna, Mokobody – 100, 200 i 200 zł, bezimienna, Skupie – 2000 zł.

5. Zapraszamy na codzienną Mszę św. do Budziszyna, ponadto, już dziś zapraszamy do Budziszyna na 15 sierpnia, na Uroczystość Matki Bożej Zielnej, gdzie będziemy święcić zioła i kwiaty, pierwociny tegorocznych zbiorów. Msza o 11.3o.

——————-
Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:
– Marcin Ostas, par. tut. i Anita Michalak, par. w Łukowie – zap. 3
– Bartłomiej Dmowski i Oliwia Polkowska, oboje par. tut. – zap. 2