Profil Facebook

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE- Poniedziałek Wielkanocny – 13.04.2020r

​Poniedziałek Wielkanocny – 13.04.2020 r. 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dzisiaj drugi dzień świąt i drugi dzień w oktawie Wielkanocy – Poniedziałek Wielkanocny. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Liturgia najbliższych dni oktawy zaprasza nas na spotkanie ze zmartwychwstałym Panem.

 

  1. Ten trudny czas przeżywajmy u stóp Zmartwychwstałego. Od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczorowej, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. Przyszła niedziela kończy oktawę Wielkanocy. To z ustanowienia Kościoła Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do codziennej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Nabożeństwo do miłosierdzia Bożego nierozerwalnie łączy się z osobą Świętej Faustyny Kowalskiej. Święty Jan Paweł II mówił o niej: „Ta prosta zakonnica przybliżyła Polsce i światu paschalne orędzie Jezusa Miłosiernego. W tej godzinie dziejów wołamy o miłosierdzie Boże”

  1. Bardzo prosimy o zachowanie zasady 5 osób przebywających jednocześnie w kościele, zarówno podczas liturgii jak i adoracji.
  2. Trwa KRUCJATA NIEUSTANNEJ MODLIWTY O ZATRZYMANIE PANDEMII – codziennie od 6.00 do 22.00 w nieustannej modlitwie prosimy Boga o miłosierdzie nad nami.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy już się włączyli i zapraszamy innych. Wystarczy wygospodarować codziennie 30 minut na dowolną modlitwę, w odpowiedniej dla siebie porze.

  1. Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy zadbali o godne przeżywanie Świąt. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i za dekorację kościoła. Dziękujemy za złożone dobrowolne ofiary i za każdy przejaw życzliwości, zrozumienia i solidarności.
  2. W minionym tygodniu odeszły do Wieczności: + Mieczysława Księżopolska i

+ Otylia Skup.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

W kategorii: Aktualności