Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela Wielkanocy – Święto Miłosierdzia Bożego – 19.04.2020r

II Niedziela WielkanocyŚwięto Miłosierdzia Bożego – 19.04.2020r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać.

Zanurzajmy się z ufnością w tym szczególnym czasie w promieniach Miłosierdzia Bożego i módlmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

1. Ten trudny czas przeżywajmy u stóp Zmartwychwstałego. Od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczorowej, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy.
  2. W środę po Mszy św. o godz. 17.00 Nabożeństwo do Matki Bożej Budziszyńskiej.
  3. W czwartek, 23 kwietnia, uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski.
  4. W sobotę, 25 kwietnia, święto św. Marka ewangelisty.
  5. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.
  6. W związku z nowymi rozporządzeniami, od 20 kwietnia w naszym kościele może przebywać 25 osób. Bardzo prosimy o przestrzeganie tego zachowując odpowiednie odległości od siebie i zakrywając usta i nos, zarówno podczas liturgii jak i adoracji.
  7. Trwa KRUCJATA NIEUSTANNEJ MODLIWTY O ZATRZYMANIE PANDEMII – codziennie od 6.00 do 22.00 w nieustannej modlitwie prosimy Boga o miłosierdzie nad nami.
  8. Na parafialnej stronie internetowej i na naszym profilu Facebooka, możemy odnaleźć rozważania do WIELKANOCNEGO NABOŻEŃSTWA DROGI ŚWIATŁA. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i przeżywania spotkań z Chrystusem Zmartwychwstałym.
  9. W minionym tygodniu odeszli do Wieczności: + Jan Kobryński (tata ks. Michała) i Anna Kiełbasa

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…