XV Niedziela Zwykła – 12.07.2020r OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XV Niedziela Zwykła12.07.2020r

1. Dzisiaj w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej.

Dziękujemy rodzicom i pani katechetce Barbarze Grzybowskiej za trud włożony w przygotowanie dzieci. Dziękujemy pani organistce i panu kościelnemu za wszelką okazaną pomoc w przygotowaniu uroczystości. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za porządki w kościele i na placu.

Przez najbliższe dni, do soboty, o godz. 18.00, dzieci wraz z rodzicami będą przeżywały „biały tydzień”. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania.

2. W tym tygodniu Msze św.:

o godz. 7.00 i 18.00 w kościele i o godz. 11.00 w Budzieszynie.

3. W środę, o godz. 11.00, Nabożeństwo do Matki Bożej Budzieszyńskiej.

4. W czwartek, 16 lipca, wspomnienie NMP z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej. Wspomnienie przypomina nam o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa.

5. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na inwestycje prowadzone w parafii.

6. Bardzo prosimy o segregowanie śmieci na cmentarzu zgodnie z oznakowaniem. Prosimy o oddzielanie odpadów z tworzyw sztucznych od tzw. odpadów zielonych, które ulegają biodegradacji.

7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

– Tomasz Ogrodniczuk, stanu wolnego, zm. par. tut. i Katarzyna Ogrodniczuk zd. Lipińska, stanu wolnego, zm. par. tut. – zap.II.

8. Echo Katolickie.

9. W minionym tygodniu odeszła do Wieczności + Teresa Dmowska.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…