OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE- XVIII Niedziela Zwykła – 02.08.2020r

XVIII Niedziela Zwykła02.08.2020r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. Włączmy się w wielką narodową modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego warto ofiarować Panu Bogu abstynencję.
  2. Zapraszamy do podjęcia PIELGRZYMKI DUCHOWEJ.

Od dzisiaj do 14 sierpnia, o godz. 20.30 na skwerze przy figurze Serca Pana Jezusa, modlitwa różańcowa i „pielgrzymkowy” Apel Jasnogórski.

Na stoliku pod chórem znajdują się karty Duchowego Uczestnika Pielgrzymki.

1. We wtorek organizujemy dla narzeczonych DZIEŃ SKUPIENIA przed zawarciem sakramentalnego małżeństwa. Początek spotkania o godz. 18.00 w kościele. W celach organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie.
  2. W środę o godz. 11.00, Nabożeństwo do Matki Bożej Budzieszyńskiej.
  3. W czwartek, pierwszy miesiąca, przypada święto Przemienienia Pańskiego.

Msze św. o godz. 7.00 i 18.00 w kościele i o 11.00 w Budzieszynie.

Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 i możliwość spowiedzi.

1. W piątek, pierwszy miesiąca wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych (prosimy o zgłoszenia). Od 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia ze wspomnieniem zmarłych polecanych w Wypominkach i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 modlitwa wynagradzająca i Msza św.
  2. W przyszłą niedzielę Odpust Przemienienia Pańskiego w Budzieszynie.

Msze św.: w kościele o godz. 7.00 i 8.30, w Budzieszynie o 10.00 i 12.00 uroczysta Suma odpustowa z procesją eucharystyczną pod przewodnictwem Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda.

W dniu Odpustu w godz. 9.00-14.00 będzie możliwość oddania krwi w ambulansie (wymagany dokument tożsamości)

1. 29 sierpnia, organizujemy pielgrzymkę dla dzieci pierwszokomunijnych, do Pratulina, Kostomłotów i Kodnia. Spotkanie organizacyjne w środę o godz. 18.00 w kościele. Są jeszcze wolne miejsca.
  2. Ofiary kierowców na misje – 3700zł.
  3. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

– Marcin Mączka, kawaler, zm. par. w Kobyłce i Ilona Cołoś, panna, zm. par.tut. – zap. III

– Łukasz Kurowski, kawaler, zm. par. w Starym Opolu i Anna Ławecka, panna, zm. par. tut. – zap. III

– Piotr Fałdowski, kawaler, zm. par. tut. i Joanna Gozdek, panna, zm. par. Ducha Św. W Siedlcach – zap. III

– Piotr Ostas, kawaler, zm. par. tut. i Anna Kamola, panna, zm. par. Gołąb – zap. II

– Piotr Ksionek, kawaler, zm. par. tut. i Paulina Kulesza, panna, zm. par. św. Mateusza Ap. w Pułtusku – zap. II

– Mateusz Rychlik, kawaler, zm. par. tut. i Monika Zubka, panna, zm. par. Knychówek – zap. II

– Kamil Piórkowski, kawaler, zm. par. tut. i Andżelika Gowinkowska, panna, zm. par. Przesmyki – zap. II

– Marcin Skup, stanu wolnego, zm. par. tut. i Beata Skup zd. Orlik, stanu wolnego, zm. par. Przesmyki, zap. I