Ogłoszenia duszpasterskie 30.08.2020 r.

XXII Niedziela Zwykła 30.08.2020r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj dziękujemy za tegoroczne plony i zbiory i za trud rolników. Prośmy o ustanie epidemii i aby na świecie nie było głodu i wojen.

– O godz. 15.00, spotkanie sióstr i braci Kół Różańcowych.

– O godz. 20.00, zapraszamy do kina plenerowego przy kościele na projekcję filmu z wartościami pt.: Wywiad z Bogiem”

1. Msze św. od poniedziałku przez cały wrzesień o godz. 7.00 i 18.00 w kościele.
  2. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945.

– Tego dnia rozpoczynamy nowy Rok Szkolny.

Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców na Mszę św. o godz. 8.00, aby Panu Bogu i Matce Najświętszej powierzyć nowy rok pracy.

– O godz. 19.30, spotkanie Kręgu Biblijnego, rozważamy Słowo Boże z niedzielnej liturgii. Serdecznie zapraszamy.

1. W środę, godz. 18.00, Nabożeństwo do Matki Bożej Budzieszyńskiej.
  2. W czwartek, pierwszy miesiąca, dziękujemy za dar Eucharystii. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Możliwość spowiedzi.

O godz. 19.00, spotkanie wszystkich ministrantów.

1. W piątek, pierwszy miesiąca, wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. – Od godz. 9.00, odwiedziny chorych (prosimy o zgłaszanie chętnych).

– Od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia ze wspomnieniem zmarłych polecanych w Wypominkach i możliwość spowiedzi. Nabożeństwo wynagradzające i Msza św. o godz. 18.00. Do obchodzenia I piątków miesiąca szczególnie zachęcamy dzieci z klas IV i kandydatów do bierzmowania.

O godz. 19.00, spotkanie KSM-u.

1. W sobotę pierwszą miesiąca, wynagradzamy Niepokalanemu Sercu NMP.

O godz. 19.00 Nabożeństwo Fatimskie w Budzieszynie – procesja różańcowa i Msza św., której będzie przewodniczył ks. Krzysztof Piórkowski, wykładowca naszego seminarium.

1. W przyszłą niedzielę uroczystość odpustowa Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 12.00 – uroczysta Suma Odpustowa pod przewodnictwem ks. dr Roberta Kublikowskiego, wykładowcy KUL i naszego seminarium.

Błogosławieństwo ziarna siewnego podczas każdej Mszy św.

Nie będzie Mszy św. w kaplicach i o godz. 16.00.

1. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

– Grzegorz Matwiejczuk, kawaler, zm. par. Węgrów i Beata Paczuska, panna, zm. par. tut. – zap. II

– Mariusz Wierzejski, stanu wolnego, zm. par. Knychówek i Wioletta Wierzejska zd. Dmowska, stanu wolnego, zm. par. tut. – zap. I

1. Odszedł do Wieczności + Tadeusz Pliszka.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…