OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE- Niedziela – 01.11.2020r. – Uroczystość Wszystkich Świętych

Niedziela 01.11.2020r. – Uroczystość Wszystkich Świętych

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj czcimy WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, i tych oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie i są już w domu Ojca. Oni swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary.

Msze św. w kościele o godz. 7.00, 9.30, 11.30 i 16.00.

1. W poniedziałek, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

Msze św. w kościele o godz. 11.30 i 17.00.

W związku z obostrzeniami, 1 i 2 listopada obowiązuje zakaz wstępu na cmentarze.

1. Przez cały listopad możemy uzyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych, pobożnie nawiedzając cmentarz i ofiarując modlitwę oraz spełniając pozostałe zwykłe warunki, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św. w dowolnym czasie.
  2. Za zmarłych polecanych w Wypominkach modlimy się przez cały listopad podczas Mszy św. gregoriańskich i w każdy pierwszy piątek miesiąca.

Różaniec wypominkowy będzie od poniedziałku, 9 listopada.

1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Dziękujemy za dar Eucharystii i wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00, spotkanie sióstr i braci z Kół Różańcowych.

1. Jesteśmy zaproszeni, aby włączyć się w ogólnopolską inicjatywę modlitewną „RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA”.

W oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, od 1 do 8 listopada, podejmijmy szczególną modlitwę różańcową, aby przebłagać Boga za grzech zabijania nienarodzonych i wynagradzać cierpienia, jakie doznały dzieci nienarodzone, aby prosić je o modlitwę za nas i ratować Polskę i świat przed konsekwencjami grzechów.

W zależności od sytuacji modlić się możemy w kościele lub w domu, o dowolnej godzinie.

Zapraszamy na modlitwę różańcową do kościoła:

Dzisiaj o godz. 15.00;

Od poniedziałku do soboty, 2-7 listopada o godz. 19.00;

W niedzielę, 8 listopada o godz. 15.00;

Program modlitwy znajduje się na naszej stronie internetowej.

1. Ksiądz Biskup udzielił ogólnej dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane wszystkim wiernym Diecezji Siedleckiej i osobom przebywającym na jej terenie.

Możemy uczestniczyć we Mszy św. transmitowanej prze radio, telewizję czy internet.

1. Ofiary na cele inwestycyjne – 4760zł.
  2. W związku z kwarantanną księży, Msze św. w tym tygodniu, od wtorku do soboty, o godz. 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Proszę sprawdzić zamówione intencje.
  3. Echo Katolickie, Różaniec
  4. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

– Łukasz Kałuski, kawaler, zm. par. tut. i Karolina Gołoś, panna, zm. par. tut. – zap. III

1. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: + Henryka Niewiadomska i + Janina Próchnicka

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…