Profil Facebook

Apel Biskupa Siedleckiego o pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Meksyku

Czcigodni Księża Proboszczowie,

Drodzy Diecezjanie!

Od kilku dni napływają do nas informacje o tragicznym w skutkach trzęsieniu ziemi w Meksyku, w którym życie straciły setki osób, a tysiące zostały pozbawione swojego dobytku i środków do życia. Z prośbą o pomoc Kościoła w Polsce zwróciła się Konferencja Episkopatu Meksyku.

Odpowiadając na ten apel, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski,w niedzielę 1 października br. będziemy przeżywali Dzień Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku – pod hasłem „Kościół w Polsce dla Meksyku”. Proszę w tym dniu o modlitwę na wszystkich Mszach świętych i nabożeństwie różańcowym w intencji poszkodowanych w tym kataklizmie. W celu okazania naszej solidarności i miłości chrześcijańskiej zwracam się także do Czcigodnych Księży Proboszczów o przeprowadzenie tego dnia zbiórki do puszek na rzecz poszkodowanych.
Licząc na zrozumienie, pomoc i zaangażowanie, z serca błogosławię.

BISKUP SIEDLECKI
+Kazimierz Gurda

W kategorii: Aktualności