IV Niedziela Adwentu – 22.12.2019r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj ostatnia niedziela Adwentu, trwa modlitwa Nowenny do Dzieciątka Jezus.

2. We wtorek zapraszamy na ostatnie w tym Adwencie RORATY:
O godz. 6.30 – Godzinki o Niepolanym Poczęciu NMP, o godz. 7.00 – Msza św. Roratna.

3. We wtorek WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA.
Zadbajmy o religijny charakter wieczerzy. Czytamy opis narodzin Pana Jezusa z Ewangelii wg św. Łukasza, wspólnie odmawiamy modlitwę, śpiewamy kolędę i dzielimy się opłatkiem. Pamiętajmy o tych, których pośród nas już nie ma, a którym tak wiele zawdzięczamy. Tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
PASTERKA o północy w intencji Parafian i Gości. O godz. 23.30 czuwanie z kolędą, z naszym parafialnym chórem.

4. W środę, 25 grudnia – Uroczystość Narodzenia Pańskiego.
Msze św. o godz. 8.15 w kaplicach, 9.30, 11.00 w Budziszynie, 11.30.

5. W czwartek, 26 grudnia, święto św. Szczepana, męczennika, tradycyjne błogosławieństwo owsa po Mszy św. o godz. 9.30.
Msze św. o godz. 7.00, 8.15 w kaplicach, 9.30, 11.00 w Budziszynie i 11.30.
Ofiary składane na tacę przeznaczone będą jako wsparcie dla budujących się kościołów w naszej diecezji.

6. W środę i czwartek odwiedzą nas w naszych domach „Kolędnicy Misyjni”

7. W piątek – święto św. Jana Apostoła, błogosławieństwo wina po Mszy św. o godz. 7.00.

8. W sobotę, 28 grudnia – święto św. Młodzianków Męczenników.
O godz. 21.00 z Katedry Siedleckiej wyruszy Nocna Piesza Pielgrzymka do naszego Sanktuarium. Msza św. z udziałem pielgrzymów o godz. 3.30.

9. W przyszłą niedzielę, 29 grudnia, Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Będziemy modlić się o świętość małżeństw i rodzin. Podczas Mszy św. o godz. 9.30 i 11.30 odnowienie przysięgi małżeńskiej, serdecznie zapraszamy małżonków.

10. Po Świętach rozpoczniemy Wizytę Duszpasterską. Chcemy poznać rodziny, ich sytuację, wspólnie się pomodlić i pobłogosławić domy i mieszkańców. Wdzięczni będziemy za sugestie i uwagi. Ofiary składane przy okazji wizyty będą przeznaczone na inwestycje prowadzone w parafii, priorytetowo gromadzimy środki na wkład własny realizowanego projektu (15% wartości projektu, tj. ok 450tys. zł).
– Piątek –Świniary (2 księży)
– Sobota – Kolonia, Księżopole Smolaki, Księżopole Jałmużny (2 księży)
Prosimy o pojazd przed godz. 9.00. W tych dniach Msza św. o godz. 7.00.

11. Echo Katolickie (2.50zł). Świece Wigilijne (10zł, 15zł)