Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny – 08.12.2019r II Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny wyraża wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego.

W godzinach 12.00 – 13.00 – Godzina Łaski, po Mszy św. o godz. 11.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego.

3. Maryja jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela.

Zapraszamy na RORATY w środę:

O godz. 6.30 – Godzinki o Niepolanym Poczęciu NMP, o godz. 7.00 – Msza św. Roratna. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych.

4. W czwartek o godz. 17.00, spotkanie ministrantów.

5. W piątek rozpoczynamy REKOLEKCJE ADWENTOWE.

Przewodniczy ks. Mateusz Czubak – kapelan Zakładu Karnego w Siedlcach.

PIĄTEK – Msze św.: 9.30 z nauką ogólną

11.00 z nauką dla dzieci

16.00 w kaplicy w Osinach

18.00 z nauką ogólną, po Mszy św. konferencja dla kobiet

SOBOTA – Msze św.: 9.30 z nauką ogólną

11.00 z nauką dla dzieci

15.00 w kaplicy w Jałmużnach

16.00 w Kaplicy w Świniarach

18.00 z nauką ogólną, po Mszy św. konferencja dla mężczyzn.

NIEDZIELA – Msze św.:

7.00 z nauką ogólną

8.15 w kaplicach

9.30 z nauką ogólną

11.00 w kaplicy w Budziszynie

11.30 z nauką ogólną

16.00 z nauką dla młodzieży

po Mszy św. spotkanie z kandydatami do bierzmowania

1. W sobotę, niepełnosprawni uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kisielanach organizują przy naszym kościele kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. Będzie można nabyć stroiki, bombki, choinki, szopki itp.

2. Ofiary na inwestycje prowadzone w parafii – 7340zł. Ofiara bezimienna – 500zł.

3. Pani organistka przyniesie pobłogosławione opłatki;

– poniedziałek – Mokobody: pl. Chreptowicza, ul. Cmentarna, Leśna i Spokojna.

1. Echo Katolickie (2.50zł). Świece Wigilijne (10zł, 15zł, 25zł)

2. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Jarosław Księżopolski, zm. par. tut. i Anna Paczuska, zm. par. Rozbity Kamień – zap. 2.