1. Dzisiejsza niedziela, to niedziela Dobrego Pasterza. Dzień modlitw o powołania. Taca na Seminarium Duchowne.

2. Próba dzieci komunijnych we wtorek i piątek po Mszy wieczorem. (I Komunia 13 maja, godz. 11.3o)

3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania we wtorek o godz. 19.oo

4. W środę nowenna do Matki Bożej Budziszyńskiej.

5. Zapraszamy na nasze Uroczystości inaugurujące 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz nasze parafialne rocznice – 3 maja godz. 11.oo Msza św. w Budziszynie, potem uroczyste przeniesienie Obrazu do Mokobód, złożenie kwiatów pod Pomnikiem Zwycięstwa, uroczystości strażackie, a na koniec wspólna agapa.

6. Przypominamy o konkursach – fotograficznym (dla wszystkich) oraz plastycznym dla dzieci szkoły podstawowej kl. 1-3 i 4-6 pt: „Budziszyn – 5 wieków później”. Prace można składać jeszcze dzisiaj w biurze Parafii.

7. Ponawiamy zaproszenie na I Mokobodzki Bieg Niepodległościowy – niedziela 6 maja br. Więcej informacji na plakatach.

8. Taca na prace remontowe z ubiegłej niedzieli – 7 988, 60 zł. Łącznie mamy do dyspozycji – 110 914,00 zł. Widzimy też, że rozpoczął się remont dzwonnicy. Na ten remont mamy pieniądze z kolędy z ubiegłego roku.

9. Rozliczenie ogrzewania kościoła 2017/18 – 3 zbiórki (14 945 zł.) – olej grzewczy (15 738 zł.). Zabrakło nam 792 zł.

10. Ofiary na kościół – bezimienna z Kapuściaków – 200 zł oraz z Mokobód – 400 zł.

11. Spotkania grup:
– środa – 19.3o diakonia liturgiczna
– czwartek – 17.oo ministranci i lektorzy

12. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:
– Marcin Korczak, kaw. zam. Mokobody i Sylwia Soszyńska, panna, zam. Kol. Męczyn – zap. 3
– Tomasz Żurawicki, kaw. zam. Mokobody i Paulina Cap, panna, zam. Zawady, par. Krzesk – zap. 3
– Marek Aleksander Jeruzalski, kaw. zam. Siedlce, par. Garnizonowa i Małgorzata Kowalczyk, panna, zam. Osiny G. – zap. 2