1. Dziś Uroczystość Trójcy św.

2. Dziś odbywa się III Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina . W tej pielgrzymce uczestniczą także Panie z naszej parafii.

3. We wtorek po Mszy wieczorem próba dzieci do sypania kwiatków w Boże Ciało.

4. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.oo, 9.3o i 11.3o Procesja do czterech ołtarzy przejdzie wokół Rynku po Mszy o 11.3o. Bardzo proszę, by na procesję poszły wszystkie obrazy oraz feretrony. Procesja Bożego Ciała jest zawsze wizytówką Parafii. Nie ma Mszy po południu oraz w kaplicach.

5. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie wieczorem przez całą Oktawę Bożego Ciała.

6. Nabożeństwo czerwcowe od piątku w dni powszednie po Mszy o 17.oo, w niedziele po Mszy o 11.3o

7. I piątek miesiąca. O godz. 15.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego, czytanie kartek wypominkowch, możliwość spowiedzi oraz osobistej modlitwy. O 16.45 nabożeństwo czerwcowe, procesja oraz na zakończenie Msza św.

8. Konferencja chrzcielna w piątek o godz. 17.3o. Chrzty w niedzielę o 11.3o

9. W sobotę zapraszamy do Budziszyna na Różaniec Fatimski. O godz. 19.oo różaniec, potem nabożeństwo do Matki Bożej, zaś o 20.oo Msza św. i Apel Jasnogórski. Nabożeństwu będzie przewodniczył ks. Jarosław Sutryk, nowy proboszcz w Opolu Nowym.

10. Poświęcenia pól:
– poniedziałek, godz. 19.oo Kol. Mokobody (w Budziszynie)
– wtorek, godz. 19.oo Pieńki oraz Zemły

11. W środę nowenna do Matki Bożej Budziszyńskiej.

12. W ubiegłą niedzielę na inwestycje złożyliśmy 8148, 90 zł, co nam daje po 4 zbiórkach i kolędzie 119062,90 zł.

13. Na placu przykościelnym rozprowadzamy cegiełki na budowę Domu Pielgrzyma w Pratulinie.

14. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

– Łukasz Dudek, kaw. zam. Zaliwie Piegawki i Joanna Wereszko, panna, zam. Siedlce, par. św. Józefa – zap. 3

– Kamil Nurzyński, kaw. zam. Turów, par. w Turowie i Monika Kunowska, panna, zam. Mokobody – zap. 3
– Hubert Piotr Domański, stanu wolnego, zam. Wirów i Katarzyna Bogaj, panna, zam. Mokobody – zap. 3