1. Codziennie, przez lipiec i sierpień Msza św. o godz. 11.oo w Budziszynie. Nie ma Mszy o 17.oo.

2. W środę nowenna do Matki Bożej Budziszyńskiej po Mszy w Budziszynie.

3. W środę obchodzimy św. Krzysztofa, patrona kierowców i motocyklistów. W następną niedzielę po mszach (z wyjątkiem 7.oo) poświęcenie wszelkich pojazdów. Ofiary z tego tytułu przeznaczone będą dla misjonarzy.

4. Już niedługo wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wielu naszych parafian pielgrzymuje z grupami siedleckimi. Zachęcamy do tej formy „rekolekcji w drodze”. Zachęcamy też do udziału pielgrzymów duchowych. Ulotki oraz informacje znajdziemy na stoliku przy wyjściu z kościoła.

5. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Wszystkich pracujących w rolnictwie otaczamy naszą modlitwą.

6. Zapraszamy na Odpust do Budziszyna. W tym roku 5 sierpnia, gdzie główną Sumę sprawował będzie bp Piotr Sawczuk. Będą to główne uroczystości związane z 560 rocznicą powstania Parafii w Budziszynie. Przed Sumą wręczymy tez nagrody dla dzieci i młodzieży, które wzięły udział w konkursie plastycznym oraz fotograficznym pt: „Budziszyn – historia piękna”.

7. Zakończyliśmy malowanie kaplicy w Budziszynie. Zostały tylko jeszcze poprawki, ale od dziś już odprawiamy codziennie o godz. 11.oo. Koszty malowania: 7700 zł. Dziękujemy za wszystkie ofiary na malowanie: bezimienna, Osiny Dolne – 200 zł, bezimienna, Mokobody – 200 zł, bezimienna, Siemianowice Śląskie – 50 zł, bezimienna, Warszawa – 50,100,200 i 1000 zł. (razem 1800 zł). Resztę kosztów musimy pokryć ze składek na inwestycje. Chcemy podziękować p. Piotrowi Gałązce i Jego firmie za malowanie kaplicy po kosztach. Ponadto, w Budziszynie, spalił się wzmacniacz i zewnętrzne nagłośnienie, na razie pracujemy na pożyczonym, ale w tym tygodniu uporządkujemy już wszystko.

8. Kończy się powoli remont dzwonnicy z salami, w sierpniu będziemy rozliczać ten remont. W tym tygodniu podpisałem umowę na rewitalizację ogrodu przy starej plebanii, ponadto mamy złożone już wszystkie dokumenty oraz poprawki na rewitalizację części ogrodu w Budziszynie, podpisanie umowy powinno nastąpić w sierpniu. Już szukamy wykonawców. Umowę wniosku transgranicznego Polska-Białoruś- Ukraina podpiszę w tym tygodniu. Prace te obejmują remont elewacji kościoła, przebudowa bocznego wejścia i dostosowanie do potrzeb niepełnosprawnych, wymiana kostki wokół kościoła, remont całkowity ogrodzenia, remont drewnianej dzwonnicy, remont starej drewnianej plebanii w której ma być Klub Pielgrzyma z odpowiednimi salami, remont i dostosowanie budynku obory na salę konferencyjną i kino studyjne, budowa wiat i kącika dla dzieci i rodziców oraz zagospodarowanie terenu i parkingu.

——————-
Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:
– Tomasz Witowski, par. w Łomiankach i Anna Dziewulak, par. tut. – zap. 2
– Marcin Ostas, par. tut. i Anita Michalak, par. w Łukowie – zap. 1