1. Dziś Odpust św. Maksymiliana w kaplicy w Osinach Dolnych o godz. 12.oo

2. We wtorek przychodzi do Budziszyna Piesza Pielgrzymka z Rozbitego Kamienia. Zapraszamy na różaniec o godz. 19.oo i Mszę św. o 20.oo.

3. W środę, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Msze św. w kościele parafialnym o 7.oo, 9.3o i 16.oo. Kaplice o 8.15. Na sumę o godz. 11.oo zapraszamy do Budziszyna, którą będziemy celebrować przy ołtarzu na Golgocie.

4. W czwartek 16 dzień miesiąca. Po mszy porannej nowenna do św. Jadwigi i ucałowanie relikwii.

5. W następną niedzielę Dożynki. Będziemy dziękować Panu Bogu za codzienny dar chleba, za owoce ludzkiej pracy, czyli dobre plony. O godz. 11.3o Msza św. z udziałem zaproszonych gości. Nie ma Mszy wieczorem. Więcej informacji na plakatach oraz stronach internetowych Gminy i Parafii.

6. Dożynkom towarzyszyć będzie akcja charytatywna pt: „ Podaruj Danielowi odrobinę serca”. Pan Daniel jest nauczycielem matematyki w naszej szkole, który uległ wypadkowi drogowemu. Organizatorzy proszą o wsparcie na specjalistyczne leczenie oraz rehabilitację.

7. Ofiara na malowanie kaplicy w Budziszynie: bezimienna, Męczyn – 200 zł, bezimienna, Warszawa – 50 zł, bezimienna, Mokobody – 400 zł.

——————-
Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:
– Bartłomiej Dmowski i Oliwia Polkowska, oboje par. tut. – zap. 3
– Piotr Dębski i Katarzyna Wojtasik, oboje par. tut. – zap. 2