1. Przeżywamy Niedzielą Palmową. Podczas Mszy św. święcimy palmy, które przypominają jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Jerozolimy Mesjasza. Taca na ogrzewanie kościoła.
2. W poniedziałek od godz. 8.oo wyjeżdżamy do chorych. Zgłoszenia w zakrystii.
3. W środę nowenna do Matki Bożej Budzieszyńskiej.
4. W WIELKI CZWARTEK w naszym kościele, na pamiątkę ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa wieczorna Msza Święta o godz. 19.oo.
5. W WIELKI PIĄTEK zachowujemy post ścisły. W tym dniu niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad Tajemnicą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Adoracja przy Bożym Grobie od godz. 8.oo. O godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Liturgia wielkopiątkowa o godz.19.oo. Taca przeznaczona na Grób Pański w Jerozolimie.
6. WIELKA SOBOTA jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Adoracja od godz. 8.oo. Poświęcenie pokarmów w kościele o 8.oo,9.oo i 13.oo. Potem jedziemy do wiosek swoimi pojazdami. 1 ksiądz – Zaliwie Piegawki, Brzozówka, Ostaszewizna, Zaliwie Szpinki, Kapuściaki, Bale, Wesoła, Osiny Górne, Osiny Dolne, Jeruzale. 2 ksiądz – Męczyn, Skupie, Księżopole Smolaki i Jałmużny, Pieńki, Zemły, Świniary, Budziszyn W sobotni wieczór o godz. 19.oo rozpoczynamy Wigilię Paschalną. Na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przynosimy świece.
7. Uroczysta Msza Święta Rezurekcyjna z procesją eucharystyczną o godz. 6.oo. Adoracja od 5.3o. Proszę przygotować wszystkie obrazy, chorągwie, feretrony i poduszki. Msze św. o godz. 6.oo, 9.3o i 11.3o. W kaplicach o 8.15. Nie ma Mszy o 16.oo i w Budziszynie.
8. W Wielkanocny Poniedziałek Msze św. o godz. 7.oo, 9.3o i 11.3o. Kaplice o 8.15. Nie ma Mszy o 16.oo i w Budziszynie.
9. Ofiary na kwiaty do Grobu Bożego: Kol. Męczyn, zbiorowa – 300 zł, bezimienna, Mokobody – 50 zł, Kol. Smolaki, zbiorowa – 160 zł, Męczyn, zbiorowa – 150 zł, Bale, zbiorowa – 210 zł, Zaliwie Piegawki, zbiorowa – 250 zł, Jeruzale, zbiorowa – 110 zł, Kapuściaki, zbiorowa – 115 zł, ul. Leśna, zbiorowa – 220 zł, Mokobody, sołectwo II, zbiorowa – 820 zł, Mokobody, ul. Siedlecka, Zielona, Stodolna i pl. Wolności, zbiorowa – 370 zł.
10. Dziś i w poniedziałek dzieci mogą przynosić podpisane obrazki z naklejkami, które zbierały na Drodze Krzyżowej.
11. W czwartek, prosimy, żeby dzieci przyniosły skarbonki z Jałmużną Wielkopostną.
12. Spotkania w tym tygodniu
– wtorek, godz. 19.3o, Diakonia Liturgiczna oraz ministranci z gimnazjum i liceum