1. Dziś do puszek zbieramy ofiary na rzecz Ukrainy. Na Mszy o 11.3o modlimy się w intencji strażaków oraz ich bliskich.

2. Dziś także, rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W niedzielę po Mszy o 11.3o, w tygodniu po Mszy o 17.oo. Zapraszamy na te nabożeństwa zwłaszcza dzieci, prosimy, by przynosiły ze sobą kartkę z imieniem i nazwiskiem.

3. We wtorek 3 maja, Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze jak w niedzielę (nie ma w Budziszynie). Na Mszy o 11.3o uroczyste odsłonięcie Obrazu Matki Bożej Budziszyńskiej oraz prezentacja fanfar.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Budziszyńskiej.

5. W piątek wypada I piątek miesiąca. O godz. 15.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego i czytanie kartek wypominkowych, możliwość spowiedzi, adoracja, o 16.45 nabożeństwo majowe, potem Msza św. W piątek także od 15.oo spowiedź dzieci i rodziców kl. 3 przed rocznicą I komunii św. Zapraszamy dzieci do obchodzenia I piątków. Na stoliku pod chórem dzieci znajdą dzienniczki pierwszopiątkowe.

6. W najbliższą sobotę rozpoczynamy kolejny rok I sobót w Budziszynie.
O godz. 19.oo wyruszy uroczysta procesja różańcowa z Mokobód do Budziszyna. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Henryk Drozd, były dyr. KRP i proboszcz parafii św. Józefa w Siedlcach. W tym roku będziemy modlić się z małżonkami przeżywającymi swoje jubileusze małżeńskie. Prosimy zabrać ze sobą lampiony.

7. W następną niedzielę rocznica I komunii św. na Mszy o 11.3o

8. Kandydaci do bierzmowania:
– grupa p. Leszka Paczuskiego – dziś po Mszy wieczorem w kościele
– grupa p. Barbary Grzybowskiej – poniedziałek godz. 11.oo w gimnazjum, sala 6
– grupa ks. Mariusza – sobota, godz. 9.3o w kościele
Przypominamy, że są to spotkania obowiązkowe.

9. Od dziś przyjmujemy wpłaty od osób, które zapisały się na wyjazd na ŚDM. Koszt tego uczestnictwa 470 zł. Gdyby ktoś chciał dobrowolnie wspomóc tę młodzież, prosimy o kontakt.

10. Zapowiedzi:
– Leszek Dmowski, kawaler i Ine Hough, panna, oboje zam. Bale – zap. 2
– Marcin Dmowski, kawaler, zam. Brzozówka i Ewa Rytel, panna, zam. Siedlce, par. św. Józefa – zap. 2

11. Spotkania w tym tygodniu: – środa, godz. 19.3o, Krąg biblijny – czwartek, godz. 17.oo, Ministranci oraz hala dla młodszych – piątek, godz. 19.3o, KSM