1. Dziś Dożynki. Będziemy dziękować Panu Bogu za codzienny dar chleba, za owoce ludzkiej pracy, czyli dobre plony. O godz. 11.3o Msza św. z udziałem zaproszonych gości. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Nie ma Mszy wieczorem.
2. W piątek, 26 sierpnia, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Pamiętajmy, aby w tym dniu szczególnie dziękować Bogu za dar tej najlepszej z Matek. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.oo, 9.3o oraz suma w Budziszynie o godz. 11.oo. Tego dnia można spożywać pokarmy mięsne.
3. W piątek o godz. 17.oo rozpoczyna się nowenna do Ducha św. dla kandydatów do bierzmowania. Na egzamin wstępny zgłosiło się 98 osób. Obecność obowiązkowa.
4. Spotkanie p. sołtysów w następną niedzielę po Mszy o 9.3o na plebanii.
5. Za tydzień zbiórka do puszek na leczenie Katarzyny Janiszek. Dziewczyna ma 23 lata, mieszka w Garbowie Szlacheckim, zdiagnozowano u niej guza mózgu.
6. Dziękujemy za wzięcie udziału w akcji „Tornister pełen uśmiechów”… (bezimienna – 50 zł.). Wyposażyliśmy 40 tornistrów, otrzymają je dzieci ze szkoły podstawowej jako nagroda na zaangażowanie w szkole oraz w parafii.
7. Zapowiedzi:
– Adam Dymowski, kawaler, zam. Zaliwie Piegawki i Renata Janowicz, panna, zam. Warszawa, par. św. Maksymiliana – zap. 3
– Kamil Panufnik, kawaler, zam. Mokobody i Paulina Kąkol, panna, za. Zaliwie Szpinki – zap. 3
– Radosław Czerwiński, kawaler, zam. Mokobody i Kamila Imielska, panna, zam. Ciechanów, par. św. Piotra Ap. – zap. 3
– Paweł Wrzosek, kawaler, zam. Kopcie i Małgorzata Dmowska, panna, za. Brzozówka – zap. 1