1. Dzisiaj, po Mszy o 9.3o spotkanie sołtysów na plebanii, zaś po 11.3o spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
2. Dziś także zbiórka do puszek na leczenie Katarzyny Janiszek. Dziewczyna ma 23 lata, mieszka w Garbowie Szlacheckim, zdiagnozowano u niej guza mózgu.
3. Trwa nowenna do Ducha św. dla kandydatów do bierzmowania o godz. 17.oo. Przypominamy o obowiązkowej obecności.
4. 1 września, w czwartek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msza św. o godz. 8.oo, natomiast o godz. 13.3o rozpoczyna się egzamin z kurii dla kandydatów do bierzmowania. Kończymy też wakacyjne odprawianie Mszy w Budziszynie.
5. I piątek miesiąca. O godz. 15.oo wystawienie Najśw. Sakr., koronka do Miłosierdzia Bożego, czytanie kartek wypominkowych, spowiedź, adoracja. O 16.45 nabożeństwo pierwszopiątkowe i Msza św.
6. I sobota. O godz. 19.oo różaniec w kościele w Mokobodach, o 20.oo Msza św., po Mszy dróżki Matki Bożej. (nie ma procesji z Budziszyna ze względów bezpieczeństwa)
7. W następną niedzielę Msze św. o 7.oo, 9.oo i 12.oo (nie ma kaplic). O godz. 9.oo uroczysty ingres ks. Bpa Piotra Sawczuka do naszej świątyni i rozpoczęcie wizytacji parafii. Na tej Mszy także bierzmowanie. Po Mszy spotkanie z Radą Parafialną. O godz. 12.oo ks. Bp odprawi uroczystą Sumę Odpustową Matki Bożej Siewnej. Po Mszy procesja. Bardzo prosimy, aby wzięły w niej udział wszystkie obrazy i feretrony. Po procesji spotkanie w kościele ze wspólnotami działającymi przy parafii.
8. Poniedziałek, drugi dzień wizytacji. O godz. 9.oo modlitwa na cmentarzu przy grobach kapłanów. Zapraszamy Was na tę modlitwę, ale też przypominamy o uprzątnięciu grobów swoich bliskich. Ks. bp odwiedzi tego dnia także Warsztat Terapii Zajęciowej oraz Dom Dziecka w Kisielanach, złoży wizytę w Urzędzie Gminy, gdzie spotka się z pracownikami, a także odwiedzi Szkołę Podstawową, gdzie będzie na spotkaniu z uczniami, nauczycielami i pracownikami szkoły.
9. Ks. Mariusz prowadzi zapisy na ministrantów młodszych i starszych.
10. Zapowiedzi:
– Paweł Wrzosek, kawaler, zam. Kopcie i Małgorzata Dmowska, panna, za. Brzozówka – zap. 2