1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…” Do puszek zbieramy dziś ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
2. Roraty w środę o godz. 7.oo, w sobotę o 9.3o. Przed Mszą św. godzinki do Matki Bożej. Zapraszamy z lampionami.
3. W czwartek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz.7.oo i 17.oo. W Katedrze o godz. 12.oo Msza św. na rozpoczęcie duchowego przygotowania do Jubileuszu dwustulecia diecezji.
4. W piątek rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks dr Paweł Kindracki, zastępca dyr. wydziału katechetycznego Kurii siedleckiej. Msze św. o 9.3o, 11.3o i 17.oo. Spowiedź pół godz. przed każdą Mszą św. (Osiny Dolne – piątek,16.oo, Świniary – sobota,15.oo, Jałmużny – sobota,16.oo)
5. W czasie rekolekcji, w piątek i sobotę, Warsztat Terapii Zajęciowej w Kisielanach będzie rozprowadzał stroiki świąteczne, bombki, aniołki, wykonane przez osoby niepełnosprawne.
6. W zakrystii można nabyć wigilijne świece Caritas (5,10 ,15 i 20 zł.)
7. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mokobodach rozprowadza w grudniu jabłka. Na jedną osobę można wziąć maksymalnie 10 kg. Chętni mogą zgłaszać się do swoich sołtysów do 6 grudnia.
8. Szkolny Klub Wolontariusza z Gimnazjum w Mokobodach w okresie zimowym proponuje osobom starszym i samotnym pomoc w robieniu zakupów, wykupywaniu leków w aptece. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w zakrystii.
9. Wolontariusze przy współpracy z Caritas Diecezji Siedleckiej zbierają również środki czystości dla noclegowni w Siedlcach. Zbiórka odbywa się w Gimnazjum.
10. P. Organistka roznosi opłatki wg następującego porządku:
– poniedziałek – ul. Ossolińskich, Krótka, Ogrodowa i Nauczycielska
– czwartek – ul. Stodolna, Młynarska, Polna i Poprzeczna
11. Na ogrzewanie kościoła złożyliśmy 4 201 zł. (1/4 mniej niż w ubiegłym roku)
12. Spotkania:
– wtorek, 19,3o Diakonia Liturgiczna