Profil Facebook

Ogłoszenia duszpasterskie

1. We wtorek obchodziliśmy św. Krzysztofa, patrona kierowców i motocyklistów. Dziś po mszach (z wyjątkiem 7.oo) poświęcenie wszelkich pojazdów. Ofiary z tego tytułu przeznaczone będą dla misjonarzy.

2. 2 sierpnia wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wielu naszych parafian pielgrzymuje z grupami siedleckimi. Zachęcamy do tej formy „rekolekcji w drodze”. Zachęcamy też do udziału pielgrzymów duchowych. Ulotki oraz informacje znajdziemy na stoliku przy wyjściu z kościoła.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Budziszyńskiej po Mszy w Budziszynie.

4. W tym tygodniu I piątek miesiąca. O godz. 15.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego z czytaniem kartek wypominkowych, możliwość spowiedzi, adoracja do godz. 16.45, potem Msza św.

5. W sobotę wieczorem natomiast, w Budziszynie, kolejne „Budziszyńskie Spotkania Różańcowe”. O godz. 19.oo różaniec, o 20.oo Msza św.

6. W najbliższą niedzielę, 6 sierpnia, odpust Przemienienia Pańskiego w Budziszynie. Msze św. tu w kościele o 7.oo i 8.3o, natomiast w Budziszynie o 10.oo oraz uroczysta Suma o 12.oo, którą celebrował będzie ks. kpt. Wojciech Kułak, kapelan Wojska Polskiego. Program artystyczny od 11.3o prowadzony przez chór parafialny. Po Mszy uroczyste błogosławieństwo dzieci. Przypominamy, że jak co roku, w godzinach od 9.oo – 14.oo będzie można oddać krew w specjalnym ambulansie. Może to uczynić każdy zdrowy człowiek w wieku 18 – 60 lat. Potrzebny jest dokument potwierdzający tożsamość.

7. Zapraszamy na Mszę św. do Budziszyna codziennie o godz. 11.oo

8. Pomoc Kościołowi na Wschodzie organizuje zbiórkę elektrośmieci. Do 3 sierpnia możemy je składać przy garażach przy plebanii.

9. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Wszystkich pracujących w rolnictwie otaczamy naszą modlitwą.

10. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

– Grzegorz Prokurat, kaw. zam. Strzała, par. św. Józefa w Siedlcach i Karolina Rawa, panna, zam. Osiny Dolne – zap. 3

– Marcin Turski, kaw. zam. Gołaszyn, par. Przemienienia Pańskiego w Łukowie i Katarzyna Paczuska, panna, zam. Mokobody – zap. 3

– Krzysztof Gosk, kaw. zam. Ziemaki, par. Grębków i Katarzyna Gołoś, panna, zam. Zaliwie Piegawki – zap. 1

– Bartłomiej Gozdek, kaw. zam. Zaliwie Szpinki i Magda Dmowska, panna, zam. Mokobody – zap. 1

– Robert Rytel, kaw. zam. Zaliwie Piegawki i Sylwia Rytel, zam. Warszawa, zap. – 1

W kategorii: Ogłoszenia