1. Dzisiaj Dożynki. Zgromadzi się wiele osób z całego Powiatu. Będziemy dziękować Panu Bogu za codzienny dar chleba oraz za owoce ludzkiej pracy. O godz. 12.oo Msza św. z udziałem ks. bpa Ordynariusza oraz zaproszonych gości w intencji wszystkich pracujących na roli. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Nie ma Mszy wieczorem.

2. Zgodnie z apelem ks. bpa, w następną niedzielę zbiórka pod kościołem na rzecz poszkodowanych przez nawałnice, które przeszły niedawno nad naszym krajem.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Budziszyńskiej po Mszy w Budziszynie.

4. I piątek miesiąca. O godz. 15.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego, czytanie kartek wypominkowych, spowiedź, adoracja. O 16.45 nabożeństwo pierwszo piątkowe i Msza św. Do spowiedzi zapraszamy zwłaszcza dzieci (kl.3) przed rozpoczęciem roku szkolnego.

5. W sobotę, I sobota miesiąca. O godz. 19.oo uroczysta procesja różańcowa z Budziszyna do naszego Sanktuarium w Mokobodach, potem Litania do Matki Bożej. O godz. 20.oo Dróżki Matki Bożej wokół kościoła, o 21.oo uroczysta Msza św. na zakończenie I sobót miesiąca.

6. Na Odpust MB Siewnej zapraszamy w tym roku 10 września.

7. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:
– Mateusz Nicewicz, kaw. zam. Mokobody i Sylwia Pluta, panna, zam. Żeliszew Duży, par. Żeliszew – zap. 2
– Michał Paczóski, kaw. zam. Mokobody i Anna Żaboklicka, panna, zam. Leśniki, par. Pniewnik – zap. 2
– Marek Lachowski, kaw. zam. Żuniewo, par. Osmola i Anna Piórkowska, panna, zam. Smolaki – zap.1
– Paweł Wiliński, kaw. zam. Mokobody i Patrycja Paczuska, panna, zam. Mokobody – zap. 1