1. Co roku w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu czytamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy i chce nas nauczyć umiejętności ich przezwyciężania. Z Bożą pomocą sami możemy i powinniśmy odrzucać szatańskie podszepty, o czym słyszeliśmy w liście ks. Biskupa.

1. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym.

1. We wtorek po Mszy wieczorem nowenna do św. Jadwigi wraz z ucałowaniem relikwii.

1. W środę nowenna do Matki Bożej Budzieszyńkiej.

1. Droga Krzyżowa w piątek po Mszy o 17.oo. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy o godz. 11.3o

Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych.

1. Zapisy dla młodzieży na wyjazd na ŚDM w Krakowie do końca tego tygodnia.
  2. Przyszła niedziela, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji
    i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – ministranci będą stać ze specjalnie przygotowanymi skarbonkami.
  3. Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

– Mateusz Michał Księżopolski, kawaler, zam. Świniary i Kamila Mileszczyk, panna, zam. Kobyłki, par. Rogóźno – zap. 1

1. Spotkania w tym tygodniu –

wtorek, Diakonia Liturgiczna, spotkania nie ma