OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I Niedziela Adwentu – 01.12.2019r

I Niedziela Adwentu – 01.12.2019r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi.

Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na inwestycje prowadzone w parafii.

Dzisiaj o godz. 15.00 zmianka różańcowa.

1. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela.

Zapraszamy na RORATY w każdą środę i sobotę:

O godz. 6.30 – Godzinki o Niepolanym poczęciu NMP, o godz. 7.00 – Msza św. Roratna.

Prosimy aby dzieci przygotowały lampiony. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych.

1. W czwartek, pierwszy miesiąca po Mszy św. o godz. 17.00, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Będzie możliwość spowiedzi.

1. W piątek , pierwszy miesiąca, wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia ze wspomnieniem zmarłych polecanych w Wypominkach. Nabożeństwo wynagradzające o godz. 17.00.

1. W piątek, 6 grudnia, o godz. 16.00, na Skwerze, uroczyste rozświetlenie choinki i spotkanie z Mikołajem. Serdecznie zapraszamy.

1. W sobotę , pierwszą miesiąca, wynagradzamy Niepokalanemu Sercu NMP.

Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na SPOTKANIE Z MARYJĄ.

W programie konferencja o modlitwie różańcowej i Różaniec z modlitwą uwielbienia.

1. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas mszy św. o godz. 11.30, błogosławieństwo medalików dzieci klas III.

W godzinach 12.00 – 13.00, Godzina Łaski, po Mszy św. o 11.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek jako pomoc Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Radzieckiego.

1. Szkolne Koło Caritas i KSM włączają się w akcję „Zbiórka żywności”. Żywność o długim terminie przydatności do spożycia będzie zbierana 6 i 7 grudnia w sklepach „Lewiatan” i „Delikatesy Centrum” w godzinach 8.00 – 16.00.

1. Pani organistka przyniesie pobłogosławione opłatki;

– poniedziałek – Mokobody: ul. Siedlecka, Zielona;

– wtorek – Mokobody: ul. Ossolińskich, Krótka, Ogrodowa, Nauczycielska;

– środa – Mokobody: ul. Stodolna, Pl. Wolności, Młynarska, Polna;

– czwartek – Mokobody: ul. ks. Brzóski

– piątek – Mokobody: ul. Szkolna, Wiatraczna

1. Echo Katolickie (2.50zł). Świece Wigilijne (10zł, 15zł, 20zł)
  2. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Jarosław Księżopolski, zm. par. tut. i Anna Paczuska, zm. par. Rozbity Kamień – zap. 1.