OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE- I Niedziela Adwentu – 29.11.2020r.

I Niedziela Adwentu 29.11.2020r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

To będzie drugi rok realizacji programu duszpasterskiego, którego hasło brzmi: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej.

1. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad sobą. Szczególną okazją do tego będą REKOLEKCJE ADWENTOWE w dniach 11-13 grudnia. Już teraz zaplanujmy ten czas.
  2. Wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Zbawiciela jest dla nas Maryja. Zapraszamy na MARYJNE RORATY w każdą środę i sobotę:

O godz. 6.30 – Godzinki o Niepokalanym poczęciu NMP, o godz. 7.00 – Msza św. Roratna. Przygotujmy lampiony.

1. W środę, o godz. 17.00, Nabożeństwo do Matki Bożej Budzieszyńskiej.
  2. W czwartek, pierwszy miesiąca, po Mszy św. o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Będzie możliwość spowiedzi.
  3. W piątek, pierwszy miesiąca, wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Od godz. 9.00, odwiedziny chorych (prosimy o zgłoszenia). Od 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia ze wspomnieniem zmarłych polecanych w Wypominkach. Możliwość spowiedzi. Nabożeństwo wynagradzającej o godz. 17.00.
  4. W sobotę, pierwszą miesiąca wynagradzamy Niepokalanemu Sercu NMP.
  5. W niedzielę, pierwszą miesiąca, po Mszy św. o godz. 9.30, adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 spotkanie sióstr i braci z Kół Różańcowych.

Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek jako Pomoc Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Radzieckiego

1. Dziękuję za ofiary na cele inwestycyjne – 5900zł

Bardzo dziękujemy Renacie Dmowskiej za adwentową dekorację.

1. Echo Katolickie.

Kalendarze Seminaryjne na 2021r. (dobrowolna ofiara na rzecz utrzymania naszego Seminarium).

Świecę „Wigilijnego Dzieła Pomocy” (w sugerowanej cenie: 7zł, 15zł i 20zł).

1. Pani organistka przyniesie pobłogosławione opłatki:

– poniedziałek: Mokobody: ul. Siedlecka, ul. Zieona

– wtorek: Mokobody: ul. Ossolińskich, ul. Krótka, ul. Ogrodowa, ul. Nauczycielska

– środa: Mokobody: ul. Młynarska, ul. Poprzeczna, ul. Stodolna, Pl. Wolności, ul. Polna

– czwartek: Mokobody ul. Ks. Brzóski

– piątek: Mokobody: ul. Szkolna, ul. Wiatraczna

1. Do Sakramentu Małżenstwa przygotowują się:

Artur Pytel, kaw. zm. w Kłobucku i Aleksandra Chojecka, panna, zm. w par. tut. – zap. II

1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Stanisława Szczepanik, + Halina Rozbicka, + Henryk Talacha, + Marian Sikorski (pogrzeb w poniedziałek o g. 12.00)

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…