OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE- I Niedziela Wielkiego Postu – 01.03.2020r

I Niedziela Wielkiego Postu – 01.03.2020r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową, oraz dobre postanowienia i wyrzeczenia.

Dzisiaj również przypada święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

– O godz. 15.00 spotkanie sióstr i braci z Kół Żywego Różańca.

– Po Mszy św. o godz. 16.00, katecheza dla narzeczonych.

1. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa:

– DROGA KRZYŻOWA – w piątek po Mszy św. o godz. 17.00 i o godz. 19.30.

– GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o godz. 11.30, po nabożeństwie Msza św.

1. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie ministrantów, o godz. 19.30, spotkanie Kręgu Biblijnego.
  2. W środę, w liturgii przypada święto św. Kazimierza królewicza. Dzień imienin naszego Biskupa Kazimierza Gurdy. Po Mszy św. o godz. 17.00 Nabożeństwo do Matki Bożej Budziszyńskiej.
  3. W czwartek, pierwszy miesiąca, dziękujemy za dar Eucharystii, po Mszy św. o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

1. W piątek, pierwszy miesiąca wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Odwiedziny chorych w ich domach od godz. 9.00. Od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego ze wspomnieniem zmarłych polecanych w Wypominkach, możliwość spowiedzi. O godz. 17.00 Nabożeństwo wynagradzające, Msza św. i Droga Krzyżowa.

O godz. 19.30 Droga Krzyżowa pod przewodnictwem KSM-u.

1. W sobotę, pierwszą miesiąca wynagradzamy Niepokalanemu Sercu NMP.

Po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na WIECZÓR Z MARYJĄ.

W programie katecheza o modlitwie różańcowej – 10 kroków owocnej różańcowej medytacji. Różaniec i modlitwa uwielbienia.

Spotkanie scholi o godz. 13.30.

1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 katecheza dla narzeczonych.
  2. 14 Marca w Gończycach odbędzie się V Kongres Różańcowy – spotkanie wszystkich członków Kół Żywego Różańca naszej diecezji. Organizujemy wyjazd do Gończyc. Proszę o zgłaszanie się w zakrystii.
  3. 7 czerwca 2020r. W Warszawie odbędą się uroczystości beatyfikacyjne Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Organizowany jest wyjazd na te uroczystości. W związku z koniecznością przygotowania kart wstępu itp. już teraz przyjmowane są zgłoszenia osób chętnych na udział w tych uroczystościach. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.
  4. Echo Katolickie (2.50zł).
  5. W minionym tygodniu odeszła do Wieczności + Janina Dębska.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…