OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE- II Niedziela Adwentu – 06.12.2020r.

I Niedziela Adwentu 06.12.2020r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejszą niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. ofiarami składanymi do puszek wspieramy braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego.

O godz. 15.00 spotkanie sióstr i braci z Kół Różańcowych.

1. Zapraszamy na MARYJNE RORATY:

– w środę o godz. 6.30 – Godzinki, o godz. 7.00 – Msza św. Roratna.

– w sobotę o godz. 9.00 – Godzinki, o godz. 9.30 – Msza św. Rekolekcyjna i Roratna

1. We wtorek, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Wyznajemy wiarę, że Maryja wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez grzechu pierworodnego.

Od godz. 12.00 do 13.00 – GODZINA ŁASKI, zachęcamy do modlitwy w tym czasie.

Msze św. o godz. 7.00 i 17.00.

1. W środę, po Mszy św. o godz. 7.00, Nabożeństwo do Matki Bożej Budzieszyńskiej.
  2. W piątek, sobotę i w niedzielę, REKOLEKCJE ADWENTOWE.

PIĄTEK – Msze św. o godz. 9.30, 11.30, 18.00

Osiny Dolne – godz. 16.00

SOBOTA – Msze św. o godz. 9.30, 11.30, 18.00

Jałmużny – godz. 15.00, Świniary – godz. 16.00

NIEDZIELA – Msze św. o godz. 7.00, 8.15 – kaplice, 9.30, 11.00 – Budzieszyn, 11.30,   16.00 – z nauką dla młodzieży. Po Mszy św. spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

Spowiedź 15 min. przed każdą Mszą św. Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. dr       Robert Mirończuk – Dyrektor Muzeum Diecezjalnego.

1. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy mężczyzn na spotkanie informacyjne o Bractwie STRAŻNICY KOŚCIOŁA. Bractwo to wspólnota mężczyzn, którzy wzorując się na pełnej wiary postawie bohaterskich Unitów z Pratulina, pragną się formować, żyć według chrześcijańskich wartości i bronić ich we własnym sercu, w rodzinie i w kościele. Włączenie się do wspólnoty nie wymaga poświęcenia jakiegoś szczególnego czasu, a troska o formację religijną zapewne pomoże w realizacji swojego powołania. Zapraszamy wszystkich mężczyzn.
  2. Echo Katolickie.

Świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy” (w sugerowanej cenie: 7zł, 15zł i 20zł).

1. Pani organistka przyniesie pobłogosławione opłatki:

– poniedziałek: Mokobody: ul. Cmentarna, ul. Leśna, ul. Spokojna, Plac Chreptowicza

1. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Artur Pytel, kaw. zm. w Kłobucku i Aleksandra Chojecka, panna, zm. w par. tut. – zap. III

1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: + Wiesława Sikorska

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…