Profil Facebook

Ogłoszenia Duszpasterskie- II Niedziela Wielkiego Postu – 08.03.2020r

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pamiętajmy w modlitwie o misjonarzach i ofiarujmy nasze posty i wyrzeczenia w ich intencji. Ofiarami składanymi do puszek wspieramy 1903 polskich misjonarzy w prowadzeniu dzieł ewangelizacyjnych, charytatywnych, medycznych i edukacyjnych.

– Po Mszy św. o godz. 16.00, katecheza dla narzeczonych.

 1. Dzisiaj obchodzimy też Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich kobietach i wszystkim życzymy nieustannej opieki naszej Budziszyńskiej Matki.

W poniedziałek, 9 marca, w Gminnym Ośrodku Kultury o godz. 17.00, Gminny Dzień Kobiet. Organizatorzy zapraszają wszystkie kobiety.

 1. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa:

– DROGA KRZYŻOWA – w piątek o godz. 17.00 i 19.30.

– GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o godz. 11.30, po nabożeństwie Msza św.

 1. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie ministrantów, o godz. 19.30, spotkanie Kręgu Biblijnego.
 2. W środę po Mszy św. o godz. 17.00 Nabożeństwo do Matki Bożej Budziszyńskiej.
 3. W piątek, 13 marca, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Polecajmy Bożej opiece Papieża.
 4. W sobotę w Gończycach odbędzie się V Kongres Różańcowy – spotkanie wszystkich członków Kół Żywego Różańca naszej diecezji. Organizujemy wyjazd do Gończyc. Proszę o zgłaszanie się w zakrystii do środy.

O godz. 13.30 spotkanie scholi, o godz. 17.00 spotkanie KSM.

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie rodziców ministrantów i ewentualnych kandydatów, po Mszy św. o godz. 16.00 katecheza dla narzeczonych.
 2. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii w dniach 20 – 22 marca.
 3. Od 10 marca (wtorek) w Sanktuarium św. Józefa w Szpakach, nowennowa modlitwa przed uroczystością ku czci Świętego. Nabożeństwa będą transmitowane przez KRP codziennie od godz. 19.30. W czwartek, 12 marca, organizujemy wspólny wyjazd do Szpaków. Proszę o zgłaszanie się w zakrystii.
 4. 7 czerwca 2020r. w Warszawie odbędą się uroczystości beatyfikacyjne Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Organizowany jest wyjazd na te uroczystości. W związku z koniecznością przygotowania kart wstępu itp. już teraz przyjmowane są zgłoszenia osób chętnych na udział w tych uroczystościach. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.
 5. Jesteśmy zaproszeni by włączyć się w akcję prowadzoną przez Caritas i nabywając BARANKA WIELKANOCNEGO ( w sugerowanej cenie 5zł), wesprzeć najuboższych.
 6. Echo Katolickie (2.50zł).

W kategorii: Aktualności