Profil Facebook

Ogłoszenia Duszpasterskie- III Niedziela Wielkanocy – 26.04.2020r

         III Niedziela Wielkanocy26.04.2020r

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. To inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. Zachęcamy do codziennej lektury Pisma św.

Z inicjatywy MIVA Polska dzisiaj obchodzona jest Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Módlmy się o bezpieczne poruszanie się po drogach i wzajemny szacunek między kierowcami.

 1. Ze względu na prace renowacyjne posadzki w naszym kościele,

od poniedziałku do soboty, Msze św. będą w kaplicy w Budzieszynie, o godz. 7.00 i 18.00.

Po Mszy św. wieczorowej codziennie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

Zachowując obowiązujące przepisy we Mszy św. w kaplicy może uczestniczyć 20 osób. Pamiętajmy o zachowaniu odległości między sobą i zakrywaniu ust i nosa.

 1. W środę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. Po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Matki Bożej Budziszyńskiej.
 2. 1 maja, w pierwszy piątek miesiąca, wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Tego dnia rozpoczynamy maryjny miesiąc maj. Nabożeństwo Majowe z litanią Loretańską do NMP, po Mszy św. wieczorowej. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w kaplicach. Rodzinnie gromadźmy się przy na śpiewanie Litanii loretańskiej.

 

 1. W sobotę, 2 maja, w liturgii obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

W sobotę przypada również Dzień Flagi Narodowej. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag.

 1. Ze względu na panującą epidemię, w sobotę nie będzie nabożeństwa i procesji fatimskiej, ale zapraszamy do Budzieszyna na nabożeństwo pierwszosobotnie.

Po Mszy św. o godz. 18.00 katecheza o modlitwie różańcowej, wynagradzająca modlitwa różańcowa z litanią Loretańską i modlitwa uwielbienia.

 1. W przyszłą niedzielę, 3 maja, Msze św. wg stałego porządku w kościele w Mokobodach i w kaplicach. Tego dnia przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca Tydzień modlitw o powołania.

Po Mszy św. o godz. 9.30 nabożeństwo majowe, a o godz. 15.00 spotkanie sióstr i braci Kół Różańcowych. Po Mszy św. o 9.30 zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.

 1. Trwa nieprzerwanie realizacja naszego projektu budowy centrum pielgrzymkowego i renowacji kościoła. W ostatnim czasie wykonano renowację elewacji pod kopułą, układany jest chodnik granitowy wokół kościoła, we własnym zakresie wykonaliśmy przyłącza do hydrantów ppoż. wewnątrz kościoła i od poniedziałku planowana jest renowacja posadzki w kościele. Bardzo dziękuję Markowi Bednarczykowi, Zbigniewowi Barczakowi, Wojciechowi Krupie, za wykonaną pracę przy doprowadzeniu wody do planowanych hydrantów.
 2. Na parafialnej stronie internetowej i na naszym profilu Facebooka, możemy odnaleźć rozważania do WIELKANOCNEGO NABOŻEŃSTWA DROGI ŚWIATŁA. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i przeżywania spotkań z Chrystusem Zmartwychwstałym.
 3. Michał bardzo dziękuje za okazane wsparcie i modlitwę za zmarłego tatę.
 4. W minionym tygodniu odszedł do Wieczności + Krzysztof Dmowski.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

W kategorii: Aktualności