Ogłoszenia Duszpasterskie-III Niedziela Wielkiego Postu 15.03.2020 r.

III Niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego.
  2. W czwartek, 19 marca przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła, rodzin, a zwłaszcza wszystkich ojców.
  3. W związku z zarządzeniem ks. Biskupa, odwołujemy wszystkie spotkania formacyjne i rekolekcje wielkopostne.
  4. W naszej świątyni będzie możliwość osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu:

Od poniedziałku do czwartku po Mszy św. wieczorowej adoracja do godz. 20.00.

W piątek i sobotę, adoracja od godz. 15.00 do godz. 20.00.

Zapraszamy do adoracji w ciszy, będzie również możliwość spowiedzi.

1. Codziennie wierzący w naszej Ojczyźnie, o godz. 20.30 jednoczą się na modlitwie różańcowej, aby uprosić u Boga miłosierdzie nad nami. Bardzo prosimy o włączanie się w tę modlitwę osobiście i w gronie rodziny.
  2. Ofiary złożone jako pomoc polskim misjonarzom – 1040zł.
  3. 7 czerwca 2020r. w Warszawie odbędą się uroczystości beatyfikacyjne Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Organizowany jest wyjazd na te uroczystości. W związku z koniecznością przygotowania kart wstępu itp. już teraz przyjmowane są zgłoszenia osób chętnych na udział w tych uroczystościach. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.
  4. Echo Katolickie.

BARANKI WIELKANOCNE ( w sugerowanej cenie 5zł)