Ogłoszenia duszpasterskie- III Niedziela Zwykła – 26.01.2020r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Ojciec Święty Franciszek postanowił, że III niedziela zwykła będzie obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Inicjatywa ta ma sprowokować wszystkich wiernych, aby Biblia nie była dla nich jedną z wielu książek, lecz Słowem Życia, które niesie Zbawienie.

2. Gościmy dzisiaj w naszej parafii szczególny znak – KRZYŻ KRUCJATY WYZWOLENIA CZŁOWIEKA. Pozostanie z nami do wtorku. Zachęcamy do osobistej adoracji i składania swoich krzyży u stóp Chrystusa ukrzyżowanego.

O godz. 15.00, w Godzinie Miłosierdzia, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja, którą poprowadzi młodzież.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30, w sali w dzwonnicy, spotkanie Rady Parafialnej ds. ekonomicznych.

4. W poniedziałek zapraszamy na godz. 17.00 małżonków i wszystkich cierpiących duchowo i fizycznie, na Mszę św. i wspólną adorację Krzyża.

5. W środę po Mszy św. o godz. 17.00, Nabożeństwo do Matki Bożej Budziszyńskiej.

6. W czwartek o godz. 17.00 spotkanie ministrantów.

7. W piątek o godz. 17.00 spotkanie KSM.

8. W sobotę, pierwszą miesiąca, po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na kolejny „WIECZÓR Z MARYJĄ”.

W programie katecheza o modlitwie różańcowej – 10 kroków owocnej różańcowej medytacji, Różaniec i modlitwa uwielbienia.

Spotkanie scholi o godz. 10.00.

9. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów.

Po Mszy św. o godz. 9.30, adoracja Najświętszego Sakramentu.

O godz. 15.00 spotkanie sióstr i braci z Kół Różańcowych.

10. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Ofiarami złożonymi na tacę wesprzemy materialnie zakony klauzurowe w naszej diecezji.

11. W Wyższym Seminarium Duchownym, w dniach 14-16 lutego br. organizowane są rekolekcje dla młodzieży męskiej ze szkół średnich i studentów, którzy pragną pogłębić swoją relację z Bogiem. Zgłoszenia u księży.

12. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską, bardzo dziękujemy za wszystkie spotkania, wspólną modlitwę, życzliwość, gościnność, otwartość i zainteresowanie sprawami naszej parafii i prowadzonymi inwestycjami. Dziękujemy za zaufanie i złożone ofiary, które zgodnie z zapowiedzią są przeznaczone na gromadzenie środków na wkład własny realizowanego projektu renowacji kościoła i budowy centrum pielgrzymkowego.

Planujemy w każdy pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych i starszych. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii.

13. Echo Katolickie (2.50zł).