OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE- IV Niedziela Adwentu – 20.12.2020r.

IV Niedziela Adwentu 20.12.2020r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj ostatnia niedziela Adwentu. Nowenna przed Bożym Narodzeniem codziennie po Mszy św. o godz. 7.00.

Po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek na rzecz działalności Caritas.

1. W poniedziałek i wtorek, od godz. 9.00, odwiedziny chorych w ich domach. Prosimy o zgłoszenia.
  2. W środę ostatnie w tym Adwencie RORATY, o godz. 6.30 – Godzinki, o godz. 7.00 – Msza św. Roratna.
  3. W czwartek, WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA.

Zadbajmy o religijny charakter wieczerzy. Czytamy opis narodzenia Pana Jezusa z Ewangelii wg św. Łukasza, wspólnie odmawiamy modlitwę, śpiewamy kolędę i dzielimy się opłatkiem. Tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

PASTERKA o północy w intencji parafian i gości. O godz. 23.30 czuwanie z kolędą z naszym parafialnym chórem.

1. W piątek, 25 grudnia – Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

Msze św. o godz. 8.15 w kaplicach, 9.30, 11.00 w Budzieszynie i o 11.30.

1. W sobotę, 26 grudnia, Święto św. Szczepana. Tradycyjne błogosławieństwo owsa po Mszy św. o godz. 9.30 i 11.30.

Msze św. o godz. 7.00, 8.15 w kaplicach, 9.30, 11.00 w Budzieszynie i 11.30.

Ofiary składane na tacę przeznaczone będą jako wsparcie budujących się kościołów w naszej diecezji.

1. W przyszłą niedzielę, Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Będziemy modlić się o świętość naszych rodzin. Podczas Mszy św. o godz. 9.30 i 11.30 odnowienie przysięgi małżeńskiej, serdecznie zapraszamy małżonków.
  2. Przesyłamy wszystkim rodzinom „folder kolędowy” z modlitwą do św. Rocha o ustanie epidemii i „list do parafian” z informacjami o życiu naszej parafii, finansach i realizacji inwestycji. Dziękujemy sołtysom i młodzieży za pomoc.
  3. Echo Katolickie.

Świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy” (w sugerowanej cenie: 7zł i 15zł).