Ogłoszenia Duszpasterskie-IV Niedziela Wielkanocy – 03.05.2020r

IV Niedziela Wielkanocy03.05.2020r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o dobre i święte powołania kapłańskie i zakonne.

Wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30, spotkanie Rady Parafialnej, o godz. 15.00 spotkanie sióstr i braci Kół Różańcowych.

2. Trwają prace renowacji posadzki w naszym kościele,

od poniedziałku Msze św. będą w kaplicy w Budzieszynie:

W DNI POWSZEDNIE: 7.00 i 18.00

W NIEDZIELĘ: 7.00, 9.30, 11.00, 12.00, 16.00

Po Mszy św. wieczorowej codziennie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

Zachowując obowiązujące przepisy we Mszy św. w kaplicy może uczestniczyć 20 osób. Pamiętajmy o zachowaniu odległości między sobą i zakrywaniu ust i nosa.

3. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej po Mszy św. o godz. 18.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Maryi. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

4. W środę obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

5. W czwartek, pierwszy miesiąca, dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa.

6. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.

7. W tym tygodniu Msze św. z modlitwami błagalnymi o urodzaje i błogosławieństwo w pracy rolników (bez procesji):

– wtorek godz. 19.00 – Księżopole Jałmużny

– środa godz. 19.00 – Świniary

– czwartek godz. 19.00 – Osiny Dolne

8. Dziękujemy pracownikom Zakładu Kamieniarskiego Agnieszki Krupy za wykonaną pracę przy posadzce w kościele. Dziękujemy Zbigniewowi Piotrowskiemu za pracę przy instalacji elektrycznej w kościele. Dziękujemy paniom z naszego sklepu „Lewiatan” i wszystkim, którzy pracowali przy wiosennych porządkach w Budzieszynie. Dziękujemy też za spontanicznie składane ofiary na rzecz naszej parafii.

9. W minionym tygodniu odeszła do Wieczności + Jadwiga Królak.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…