OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE- IV Niedziela Zwykła – 31.01.2021r.

IV Niedziela Zwykła 31.01.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują.
  2. We wtorek, 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

Błogosławieństwo świec podczas każdej Mszy św. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą jako pomoc zakonom klauzurowym w naszej diecezji.

Msze św.: w kościele o godz. 7.00, 9.30 i 17.00,   w Jałmużnach, Świniarach i w Osinach Dolnych o godz. 15.30.

1. W środę, przypada wspomnienie św. Błażeja, patrona w chorobach gardła. O godz. 17.00 Nabożeństwo do Matki Bożej Budzieszyńskiej. Po Mszy św. specjalne błogosławieństwo św. Błażeja.

Zachęcamy do składania swoich osobistych intencji do skrzynki po chórem. Będą one omadlane podczas środowych nabożeństw.

1. W czwartek, pierwszy miesiąca, dziękujemy za dar Eucharystii, po Mszy św. o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Możliwość spowiedzi.
  2. W piątek, pierwszy miesiąca, wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Odwiedziny chorych od godz. 9.00 (prosimy o zgłoszenia). Od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia ze wspomnieniem zmarłych polecanych w Wypominkach i możliwość spowiedzi. O godz. 17.00 nabożeństwo wynagradzające i Msza św. O pierwszym piątku przypominamy dzieciom z klas IV i kandydatom do Bierzmowania.
  3. W sobotę, pierwszą miesiąca, wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo wynagradzające: modlitwa różańcowa i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. W niedzielę, pierwszą miesiąca, po Mszy św. o godz. 9.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 11.30, spotkanie rodziców dzieci klas III. O godz. 15.00 spotkanie sióstr i braci z Kół Różańcowych.
  5. Bardzo dziękujemy wszystkim za obecność na spotkaniach kolędowych, za wspólną modlitwę i ducha rodzinności, oraz za złożone ofiary –  które będą przeznaczone na inwestycje prowadzone w parafii.
  6. Echo katolickie.