Ogłoszenia Duszpasterskie- Niedziela Palmowa – 05.04.2020r

Niedziela Palmowa – 05.04.2020r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w naszej świątyni od poniedziałku do środy po Mszy św. wieczorowej do godz. 20.00.

3. Triduum Paschalne, najważniejsze dni w całym roku liturgicznym:

– Wielki Czwartek – pamiątka Ostatniej Wieczerzy, ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa.
Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00.
Adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00 (możliwość spowiedzi)

– Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. Tego dnia obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Adoracja w Ciemnicy od godz. 8.00.
Liturgia Męki Pańskiej o godz. 17.00.
Podczas adoracji Krzyża oddajemy mu cześć wyłącznie przez przyklęknięcie lub głęboki ukłon.
Adoracja Grobu Pańskiego do godz. 22.00 (możliwość spowiedzi)
Rozpoczynamy tego dnia Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

– Wielka Sobota – dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim.
Adoracja od godz. 8.00.

W tym dniu nie ma błogosławieństwa pokarmów na stół świąteczny. Obrzęd ten, w tym roku będziemy sprawować w domach przed rozpoczęciem posiłku wielkanocnego. Tekst modlitwy znajduje się na naszej stronie internetowej.
Wigilia Paschalna o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00 (możliwość spowiedzi)
– Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o godz. 6.00, pozostałe Msze św. o godz. 8.15 w kaplicach, o 11.00 w Budziszynie,w kościele o 9.30 i 11.30.
– Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. w kościele o godz. 7.00, 9.30 i 11.30, w kaplicach o 8.15, w Budziszynie o 11.00.

1. Bardzo prosimy o zachowanie zasady 5 osób przebywających jednocześnie w kościele, zarówno podczas adoracji jak i liturgii.

2. Trwa KRUCJATA NIEUSTANNEJ MODLIWTY O ZATRZYMANIE PANDEMII – codziennie od 6.00 do 22.00 w nieustannej modlitwie prosimy Boga o miłosierdzie nad nami.
Dziękujemy tym wszystkim, którzy już się włączyli i zapraszamy innych. Wystarczy wygospodarować codziennie 30 minut na dowolną modlitwę, w odpowiedniej dla siebie porze.

3. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: Jeruzale – 180zł, Świniary – 100zł, Stefan Królak – 50zł, p. Przesmyccy – 50zł, Męczyn – 150zł, Zaliwie Szpinki – 305zł, bezimienne – 60zł.

4. Echo Katolickie.
BARANKI WIELKANOCNE ( w sugerowanej cenie 5zł)