Profil Facebook

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE- Święto Ofiarowania Pańskiego – 02.02.2020r

Święto Ofiarowania Pańskiego – 02.02.2020r

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Pobłogosławione gromnice niech nam stale przypominają o Jezusie – Światłości Narodów, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia.

Dzisiaj także w Światowy Dzień Życia Konsekrowanego naszą modlitwą obejmujemy osoby poświęcone Bogu w różnych zakonach i zgromadzeniach. Ofiarami złożonymi na tacę wspieramy materialnie zakony klauzurowe w naszej diecezji.

 1. Dzisiaj o godz. 15.00 spotkanie sióstr i braci z Kół Różańcowych.
 2. W poniedziałek wspominamy św. Błażeja – patrona przyzywanego szczególnie w chorobach i dolegliwościach gardła. Po Mszy św. o godz. 17.00, specjalne błogosławieństwo za wstawiennictwem św. Błażeja.
 3. We wtorek o godz. 19.30, spotkanie Kręgu Biblijnego. Rozważamy niedzielną Ewangelię.
 4. W środę po Mszy św. o godz. 17.00, Nabożeństwo do Matki Bożej Budziszyńskiej.

      Po Mszy św. wieczorowej spotkanie dla rodziców dzieci z kl. III. (spotkanie z fotografem)

 1. W czwartek, pierwszy miesiąca, dziękujemy za Eucharystię i kapłaństwo. Po Mszy św. o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Możliwość osobistej adoracji Pana Jezusa i spowiedzi.

Po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie ministrantów.

 1. W piątek, pierwszy miesiąca, dzień wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Odwiedziny chorych i starszych w ich domach od godz. 9.00 (proszę o zgłaszanie chętnych). Od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia ze wspomnieniem zmarłych polecanych w Wypominkach i możliwość spowiedzi. Nabożeństwo wynagradzające o godz. 17.00.
 2. W sobotę spotkanie scholi o godz. 10.00.
 3. W przyszłą niedzielę, 9 lutego, podczas Mszy św. o godz. 11.30, będziemy przeżywali piękny jubileusz – 100 rocznicę urodzin p. Jadwigi Królak.

Również w przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek jako wsparcie kosztownego leczenia małego Kacpra Boruty u którego zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni.

 • Jest prośba o przekazanie 1% podatku jako wsparcie dla naszej małej parafianki – Natalki Żurawickiej. Szczegółowe informacje znajdują się na stoliku pod chórem.
 1. Ofiary na prace inwestycyjne – 1800zł.
 2. Echo Katolickie (2.50zł).

W kategorii: Aktualności