OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE- Święto Ofiarowania Pańskiego – 02.02.2020r

Święto Ofiarowania Pańskiego – 02.02.2020r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Pobłogosławione gromnice niech nam stale przypominają o Jezusie – Światłości Narodów, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia.

Dzisiaj także w Światowy Dzień Życia Konsekrowanego naszą modlitwą obejmujemy osoby poświęcone Bogu w różnych zakonach i zgromadzeniach. Ofiarami złożonymi na tacę wspieramy materialnie zakony klauzurowe w naszej diecezji.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 spotkanie sióstr i braci z Kół Różańcowych.
  2. W poniedziałek wspominamy św. Błażeja – patrona przyzywanego szczególnie w chorobach i dolegliwościach gardła. Po Mszy św. o godz. 17.00, specjalne błogosławieństwo za wstawiennictwem św. Błażeja.
  3. We wtorek o godz. 19.30, spotkanie Kręgu Biblijnego. Rozważamy niedzielną Ewangelię.
  4. W środę po Mszy św. o godz. 17.00, Nabożeństwo do Matki Bożej Budziszyńskiej.

Po Mszy św. wieczorowej spotkanie dla rodziców dzieci z kl. III. (spotkanie z fotografem)

1. W czwartek, pierwszy miesiąca, dziękujemy za Eucharystię i kapłaństwo. Po Mszy św. o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Możliwość osobistej adoracji Pana Jezusa i spowiedzi.

Po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie ministrantów.

1. W piątek, pierwszy miesiąca, dzień wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Odwiedziny chorych i starszych w ich domach od godz. 9.00 (proszę o zgłaszanie chętnych). Od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia ze wspomnieniem zmarłych polecanych w Wypominkach i możliwość spowiedzi. Nabożeństwo wynagradzające o godz. 17.00.
  2. W sobotę spotkanie scholi o godz. 10.00.
  3. W przyszłą niedzielę, 9 lutego, podczas Mszy św. o godz. 11.30, będziemy przeżywali piękny jubileusz – 100 rocznicę urodzin p. Jadwigi Królak.

Również w przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek jako wsparcie kosztownego leczenia małego Kacpra Boruty u którego zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni.

• Jest prośba o przekazanie 1% podatku jako wsparcie dla naszej małej parafianki – Natalki Żurawickiej. Szczegółowe informacje znajdują się na stoliku pod chórem.
  1. Ofiary na prace inwestycyjne – 1800zł.
  2. Echo Katolickie (2.50zł).