Ogloszenia duszpasterskie- V Niedziela Wielkanocna

V Niedziela Wielkanocy10.05.2020r

1. Trwają prace renowacji posadzki w naszym kościele.

W tym tygodniu Msze św. będą w kaplicy w Budzieszynie o godz. 7.00 i 18.00.

W przyszłą niedzielę, 17 maja, Msze św. już w kościele w Mokobodach wg stałego porządku.

Po Mszy św. wieczorowej codziennie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

Zachowując obowiązujące przepisy we Mszy św. w kaplicy może uczestniczyć 20 osób. Pamiętajmy o zachowaniu odległości między sobą i zakrywaniu ust i nosa.

1. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej po Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

2. W środę obchodzimy wspomnienie Matki Bożej z Fatimy i rocznicę objawień fatimskich. O godz. 18.00 Nabożeństwo do Matki Bożej Budziszyńskiej. Po Mszy św. nabożeństwo majowe.

3. W czwartek, przypada święto św. Macieja Apostoła.

4. W sobotę, przypada święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.

5. W poniedziałek, 18 maja, przypada 100. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II.

W przyszłą niedzielę, 17 maja, zapraszamy na uroczyste obchody urodzin naszego wielkiego rodaka. O godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za osobę i posługę Papieża Polaka. Po Mszy św. WIECZORNICA ze św. Janem Pawłem II.

Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

W poniedziałek, 18 maja, o godz. 19.00, zapraszamy na Różaniec z Papieżem.

1. W tym tygodniu Msze św. z modlitwami błagalnymi o urodzaje i błogosławieństwo w pracy rolników (bez procesji):

– wtorek godz. 15.00 – Jeruzale, 19.00 – Zaliwie Szpinki.

Ze względu na epidemię nie możemy organizować procesji błagalnych, dlatego zachęcamy do zorganizowania Mszy św. błagalnych o urodzaje w innych miejscowościach. Jesteśmy otwarci na propozycje mieszkańców.

1. Realizujemy nieprzerwanie projekt i inwestycje finansowane ze środków własnych (między innymi: przyłącza i montaż hydrantów ppoż., wymiana skrzynki instalacji elektrycznej w kościele, przyłącza instalacji elektrycznej i gazowej do nowych obiektów z dokumentacją projektową). Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe. Na spotkaniu Rady Parafialnej ustaliliśmy, że ofiary można składać u sołtysów lub na konto parafialne. Z góry dziękujemy za okazane zrozumienie.

2. W tym tygodniu zostaną zakończone prace renowacji posadzki w kościele. Bardzo prosimy o pomoc przy uporządkowaniu kościoła. Wszystkich chętnych do pomocy zapraszamy w sobotę na godz. 9.00.

3. Echo Katolickie