OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE- IV Niedziela Wielkiego Postu – 14.03.2021r.

IV Niedziela Wielkiego Postu – 14.03.2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

• Kończymy rekolekcje wielkopostne, bardzo dziękujemy wszystkim za obecność i czynny udział. Dziękujemy całej służbie liturgicznej, pani organistce i panu kościelnemu. Dziękujemy za ofiarowane ciasto i produkty na posiłki dla spowiedników. Dziękujemy ks. Przemysławowi za przewodniczenie i świadectwo wiary. Życzmy sobie błogosławionych owoców tego czasu.

• We wtorek, o godz. 18.30, w sali w dzwonnicy przymiarka strojów komunijnych dzieci z klas III.

• W środę o godz. 17.00 Nabożeństwo do Matki Bożej Budzieszyńskiej.O godz. 19.30, spotkanie Kręgu Biblijnego. Rozważamy czytania niedzielnej liturgii.

• W czwartek, 18 marca, organizujemy wyjazd na spotkanie nowennowe do Sanktuarium św. Józefa w Szpakach. Chętnych na wyjazd prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.

• W piątek, 19 marca, uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa:

DROGA KRZYŻOWA – w piątek o godz. 17.00 i 19.30.

GORZKIE ŻALE z rozważaniem pasyjnym – w niedzielę o godz. 11.30.

• 26 marca, w piątek, planujemy organizację Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. To szczególne wyzwanie wędrówki nocą, samotnie i w skupieniu, z rozważaniem zbawczej męki Chrystusa, aby stać się pięknym człowiekiem.

Osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie informacyjne w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej www.edk.org.pl

• Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: Mokobody ul Krótka, Ogrodowa i Nauczycielska – 305zł.

• Jesteśmy zaproszeni by włączyć się w inicjatywy miłosierdzia naszego Caritas i wesprzeć najuboższych: do nabycia „Baranki Wielkanocne” (5zł), „Paschały” na stół wielkanocny (20zł), „Skarbonki miłosierdzia” na jałmużnę wielkopostną i „Torby miłosierdzia” (na produkty żywnościowe dla potrzebujących w naszej parafii).

W minionym tygodniu odszedł do Wieczności + Stanisław Baranowski
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…