Profil Facebook

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE- V Niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021r.        

V Niedziela Wielkiego Postu 21.03.2021r.

         OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zbliżamy się do świąt, zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

Po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy osoby zainteresowane udziałem w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Informacje o tym wydarzeniu znajdują się również na naszej stronie internetowej. Trasa Drogi Krzyżowej wiedzie przez miejscowości: Kapuściaki, Męczyn, Męczyn Kolonię, Kolonię Mokobody, Osiny Dolne, Osiny Górne i Bale. Gorąca, prozaiczna prośba do mieszkańców o zamknięcie psów.

 1. We wtorek, 23 marca, o godz. 17.00, kolejne NOWENNOWE spotkanie przed uroczystością XXV rocznicy beatyfikacji bł. Wincentego Lewoniuka i Towarzyszy, Męczenników Podlaskich.
 2. W środę o godz. 17.00 Nabożeństwo do Matki Bożej Budzieszyńskiej.

Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. szczególne zaproszenie skierowane do uczestników rekolekcji Oddanie 33 przed uroczystym oddaniem się Maryi. Będzie możliwość spowiedzi.

 1. W czwartek, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 17.00.

w tym szczególnym czasie proaborcyjnej propagandy jesteśmy zaproszeni do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie jest zagrożone. Podejmujący adopcję, przez 9 miesięcy (do Świąt Bożego Narodzenia) otaczają modlitwą zagrożone życie: odmawiają modlitwę adopcyjną i rozważają jedną tajemnicę różańcową.

O godz. 19.30 uczestnicy rekolekcji Oddanie 33, dokonają uroczystego aktu poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi.

 1. W piątek, Droga Krzyżowa o godz. 17.00, natomiast o godz. 20.00 Mszą św. rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Dla tych którzy nie wyruszą na trasę, rozważania Drogi Krzyżowej w kościele.
 2. W sobotę, Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się modlitewne spotkanie uczestników Nocnej Pieszej Pielgrzymki do naszego Sanktuarium. W Programie adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i Droga Krzyżowa. Spotkanie zakończy się Apelem Jasnogórskim i zawierzeniem Maryi.
 3. Przyszła niedziela, to Niedziela Palmowa, błogosławieństwo palm na każdej Mszy św.
 4. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 5. Do nabycia „Baranki Wielkanocne” (5zł), „Paschały” na stół wielkanocny (20zł)
 6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Marcin Mroczek, kaw., zm. w par. św. Józefa w Siedlcach i Joanna Paczuska, panna, zm. w par. tut. – zap. I
 7. W minionym tygodniu odeszli do Wieczności + Stanisław Pieńkowski i Adela Ksionek Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

W kategorii: Aktualności