OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE- V Niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020r

V Niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże i skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej
  2. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  3. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa, otwierająca Wielki Tydzień.
  4. W związku z panującą epidemią koronawirusa i wprowadzonymi ograniczeniami zachęcamy do modlitwy w domach i uczestniczenia w wydarzeniach religijnych za pośrednictwem telewizji, radia i Internetu. W modlitewnej jedności przetrwajmy ten niezwykle trudny czas.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w naszej świątyni od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczorowej do godz. 20.00.

Pamiętajmy o konieczności zachowania zasady 5 osób przebywających jednocześnie w kościele.

1. Trwa KRUCJATA NIEUSTANNEJ MODLIWTY  O ZATRZYMANIE PANDEMII – codziennie od 6.00 do 22.00 w nieustannej modlitwie prosimy Boga o miłosierdzie nad nami.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy już się włączyli i zapraszamy innych. Wystarczy wygospodarować codziennie 30 minut na dowolną modlitwę, w odpowiedniej dla siebie porze.

1. Spowiedź w kaplicach:

Księżopole Jałmużny – środa godz. 15.00 – 16.00

Świniary – czwartek godz. 15.00 – 16.00

Osiny Dolne – piątek godz. 15.00 – 16.00

Prosimy o zachowanie zasady 5 osób w kaplicy.

1. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: Osiny Górne – 250zł, Pieńki – 170zł, Bezimienna – 100zł, Mokobody: ul. Krótka, Ogrodowa i Nauczycielska – 330zł, Kapuściaki – 200zł, Zaliwie Brzozówka – 140zł, Sołectwo Mokobody II – 620zł, Zaliwie Piegawki – 250zł.
  2. Echo Katolickie.

BARANKI WIELKANOCNE ( w sugerowanej cenie 5zł)

1. Odszedł do Wieczności + Marian Gałecki

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…