OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE-V Niedziela Zwykła – 09.02.2020r

V Niedziela Zwykła – 09.02.2020r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj po Mszach św. wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas z naszej szkoły, zbierają ofiary do puszek jako wsparcie kosztownego leczenia 16 miesięcznego Kacpra Boruty, u którego zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Szansą na powstrzymanie choroby jest nowoczesna terapia genowa dostępna w Stanach Zjednoczonych. Koszt leczenia dziecka to 9 mln. złotych. Rodzicom Kacpra udało się już zebrać 42% potrzebnej kwoty.
  2. We wtorek, 11 lutego, obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858r. Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień.

Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkich chorych i cierpiących na Mszę św. o godz. 17.00, podczas której udzielimy Sakramentu      Chorych wszystkim potrzebującym uzdrowienia.

1. We wtorek o godz. 19.30, spotkanie Kręgu Biblijnego. Rozważamy niedzielną Ewangelię. Serdecznie zapraszamy.
  2. W środę po Mszy św. o godz. 17.00, Nabożeństwo do Matki Bożej Budziszyńskiej.
  3. W piątek, obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego – apostołów Słowian i Patronów Europy.
  4. W sobotę spotkanie scholi o godz. 10.00.
  5. Ofiary na klasztory klauzurowe naszej diecezji – 4120zł.
  6. Echo Katolickie (2.50zł).
  7. Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym ferie życzymy pięknego odpoczynku.
  8. W minionym tygodniu odeszła do Wieczności + Zofia Dmowska

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…