OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE-   VI Niedziela Wielkanocy – 17.05.2020r

VI Niedziela Wielkanocy17.05.2020r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę świętujemy 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II.

Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego pontyfikatu i za przykład mocnej wiary jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie.

O godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za osobę i posługę Papieża Polaka.

Po Mszy św. WIECZORNICA ze św. Janem Pawłem II.

Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

1. W poniedziałek, rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli i o dobrą, sprzyjającą pogodę.

O godz. 19.00, zapraszamy na Różaniec ze św. Janem Pawłem II.

1. We wtorek o godz. 19.30, spotkanie Kręgu Biblijnego. Rozważamy czytania niedzielnej liturgii.
  2. W środę, o godz. 18.00, Nabożeństwo do Matki Bożej Budzieszyńskiej.
  3. W czwartek o godz. 18.00, spotkanie wszystkich ministrantów.
  4. W piątek, rozpoczynamy Nowennę przygotowującą do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. O godz. 18.00, spotkanie KSM-u.
  5. W sobotę o godz. 12.00, spotkanie scholi.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Powoli dobiega końca okres wielkanocny. Przypominamy o obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

1. Zakończono prace renowacji posadzki w kościele. Msze św. w Mokobodach: w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00, w niedziele wg stałego porządku.

Zachowując obowiązujące przepisy, we Mszy św. w kościele może uczestniczyć 35 osób. Pamiętajmy o zachowaniu odległości między sobą i zakrywaniu ust i nosa. Przy wejściu do kościoła znajdują się maseczki od naszej pani wójt.

• Nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej po Mszy św. o godz. 18.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Maryi.
  1. W tym tygodniu Msze św. z modlitwami błagalnymi o urodzaje i błogosławieństwo w pracy rolników (bez procesji):

– wtorek godz. 19.00 – Pieńki

– środa godz. 19.00 – Zaliwie – Piegawki

1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli wczoraj z ofiarną pomocą uporządkować kościół po remoncie. Dziękujemy nauczycielom i pracownikom naszej szkoły za porządki przy pomniku św. Jana Pawła II i „papieskie” dekoracje w kościele oraz za uszycie nowych flag do parafii.
  2. Dziękujemy za złożone ofiary na inwestycje prowadzone w parafii: ofiary bezimienne wpłacone bezpośrednio lub na konto parafialne – 3700zł, Zaliwie Szpinki – 1500zł, Zaliwie Brzozówka – 1000zł.
  3. W minionym tygodniu odeszli do Wieczności + Czesław Próchnicki i + Marian Kobyliński.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

1. Zapowiedź przedmałżeńska:

Urszula Księżopolska, panna i Michał Walczak, kawaler – zap. 2.

1. Podajemy do wiadomości, że nasz parafianin Damian Gadamer, syn Wojciecha, alumn Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej, jest kandydatem do święceń diakonatu, które mają być udzielone 6 czerwca 2020r. w katedrze siedleckiej.