OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE- VII Niedziela Zwykła – 23.02.2020r

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jesteśmy zaproszeni do szczególnej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.
  2. We wtorek o godz. 19.30, spotkanie Kręgu Biblijnego.
  3. 26 lutego w Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy, który ma służyć naszemu nawróceniu i przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 9.30 i 17.00

Po Mszy św. o godz. 17.00, Nabożeństwo do Matki Bożej Budziszyńskiej.

1. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości.
  2. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa:

– DROGA KRZYŻOWA – w piątek o godz. 17.00 i 19.30.

– GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o godz. 11.30, po nabożeństwie Msza św.

1. W sobotę, o godz. 13.30 spotkanie scholi, o godz. 17.00 spotkanie KSM.

O godz. 21.00 z Katedry Siedleckiej wyruszy Piesza Nocna Pielgrzymka do naszego Sanktuarium. Msza św. z udziałem pielgrzymów o godz. 3.30.

1. W przyszłą niedzielę:

– O godz. 15.00 spotkanie sióstr i braci z Kół Żywego Różańca.

– Po Mszy św. o godz. 16.00, katecheza dla narzeczonych przed zawarciem Sakramentu Małżeństwa.

1. Wielki Post to czas bardziej intensywnej pracy nad sobą również przez realizację dobrych postanowień. Pomocą w tym może być „Zdrapka Wielkopostna”.

Zdrapka Wielkopostna to 40 ćwiczeń dla ducha i ciała przeznaczonych na każdy dzień Wielkiego Postu, umieszczonych na papierowej planszy zakrytej zdrapką. Organizatorem akcji jest Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Polsce.

Plansze ze zdrapką znajdują się na stoliku pod chórem.

1. Ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na inwestycje prowadzone w parafii – 7340zł.
  2. Echo Katolickie (2.50zł).
  3. Odeszła do Wieczności + Maria Paczuska.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…