OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE- XVI Niedziela Zwykła – 19.07.2020r

XVI Niedziela Zwykła19.07.2020r

1. W tym tygodniu Msze św.:

o godz. 7.00 w kościele i o godz. 11.00 w Budzieszynie.

1. W środę,przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany.

O godz. 11.00, Nabożeństwo do Matki Bożej Budzieszyńskiej.

1. W czwartek, przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy.
  2. W sobotę, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła. Spośród Apostołów jest pierwszym męczennikiem Kościoła.

Tego samego dnia czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.

1. W przyszłą niedzielę, z racji wspomnienia św. Krzysztofa, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie.

Błogosławieństwo pojazdów po Mszy św. o godz. 9.30, 11.00, 11.30 i 16.00.

Włączymy się w doroczną akcję MIVA Polska i zbierzemy ofiary na zakup pojazdów dla misjonarzy.

1. Przeżyliśmy uroczystość I Komunii Świętej i „biały tydzień”, dziękujemy dzieciom i rodzicom za wierną obecność na modlitwie.

Dziękujemy rodzicom za ofiarę na potrzeby parafii – 6300zł.

Ofiary dzieci na misje – 1350zł.

1. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

– Tomasz Ogrodniczuk, stanu wolnego, zm. par. tut. i Katarzyna Ogrodniczuk zd. Lipińska, stanu wolnego, zm. par. tut. – zap.III.

– Marcin Mączka, kawaler, zm. par. w Kobyłce i Ilona Cołoś, panna, zm. par.tut. – zap. I

– Łukasz Kurowski, kawaler, zm. par. w Starym Opolu i Anna Ławecka, panna, zm. par. tut. – zap. I

– Piotr Fałdowski, kawaler, zm. par. tut. i Joanna Gozdek, panna, zm. par. Ducha Św. W Siedlcach – zap. I

1. Echo Katolickie.