OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE- XVII Niedziela Zwykła – 26.07.2020 r.

XVII Niedziela Zwykła26.07.2020r

1. Dzisiaj błogosławimy pojazdy po Mszy św. o godz. 9.30, 11.00, 11.30 i 16.00.

Przy tej okazji będą zbierane ofiary na zakup pojazdów dla misjonarzy.

1. W tym tygodniu Msze św.:

o godz. 7.00 w kościele i o godz. 11.00 w Budzieszynie.

1. W środę o godz. 11.00, Nabożeństwo do Matki Bożej Budzieszyńskiej.
  2. W sobotę, pierwszą miesiąca wynagradzamy Niepokalanemu Sercu NMP.

O godz. 19.00 Nabożeństwo Fatimskie w Budzieszynie – procesja różańcowa i Msza św., której będzie przewodniczył ks. dr Marcin Bider.

1. W przyszłą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

– po Mszy św. o godz. 9.30, adoracja Najświętszego Sakramentu

– o godz. 15.00 spotkanie sióstr i braci z Kół Różańcowych.

1. Zapraszamy do podjęcia trudu PIELGRZYMKI DUCHOWEJ. Od przyszłej niedzieli do 14 sierpnia, o godz. 20.30 na skwerze przy figurze Serca Pana Jezusa, modlitwa różańcowa i „pielgrzymkowy” Apel Jasnogórski.
  2. Zapraszamy na Odpust w Budzieszynie w niedzielę 9 sierpnia. Msze św. o godz. 10.00 i 12.00. W dniu Odpustu będzie możliwość honorowego oddania krwi.

Dziękujemy Markowi Bednarczykowi za wykonanie przyłącza hydrantów przeciwpożarowych w kościele.

8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

– Marcin Mączka, kawaler, zm. par. w Kobyłce i Ilona Cołoś, panna, zm. par.tut. – zap. II

– Łukasz Kurowski, kawaler, zm. par. w Starym Opolu i Anna Ławecka, panna, zm. par. tut. – zap. II

– Piotr Fałdowski, kawaler, zm. par. tut. i Joanna Gozdek, panna, zm. par. Ducha Św. W Siedlcach – zap. II

– Piotr Ostas, kawaler, zm. par. tut. i Anna Kamola, panna, zm. par. Gołąb – zap. I

– Piotr Ksionek, kawaler, zm. par. tut. i Paulina Kulesza, panna, zm. par. św. Mateusza Ap. w Pułtusku – zap. I

– Mateusz Rychlik, kawaler, zm. par. tut. i Monika Zubka, panna, zm. par. Knychówek – zap. I

– Kamil Piórkowski, kawaler, zm. par. tut. i Andżelika Gowinkowska, panna, zm. par. Przesmyki – zap. I

9. Echo Katolickie.

1. Odszedł do Wieczności + Krzysztof Dmowski, Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 13.30.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…