OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX Niedziela Zwykła – 25.10.2020r. – Rocznica Poświęcenia Kościoła

XXX Niedziela Zwykła 25.10.2020r. – Rocznica Poświęcenia Kościoła

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła.

Dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Bogu, aby był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu. Dziękujemy Bogu za fundatorów i budowniczych naszej świątyni, za tych wszystkich, którzy dzisiaj troszczą się o utrzymanie i piękny wygląd naszego kościoła. Polecamy Bożej opiece trwające obecnie prace remontowe. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na inwestycje prowadzone w parafii.

1. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Nabożeństwa Różańcowe o godz. 17.00, następnie Msza św. Serdecznie zapraszamy.
  2. W środę, przypada uroczystość św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – głównych Patronów naszej diecezji.
  3. W przyszłą niedzielę, 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych.

Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 11.30 na cmentarzu i o 16.00.

Nie będzie Mszy św. w kaplicach.

1. W poniedziałek, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

Msze św. o godz. 7.00, 11.30 na cmentarzu i o 17.00.

1. Przez cały listopad możemy uzyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych, pobożnie nawiedzając cmentarz i ofiarując modlitwę oraz spełniając pozostałe zwykłe warunki, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św. w dowolnym czasie.

Poświęcenie pomników 1 i 2 listopada, po Mszy św. o godz. 11.30.

1. Pod chórem i na bocznych ołtarzach znajdują się kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne wypełnienie z podaniem adresu.

Za zmarłych polecanych w Wypominkach modlimy się przez cały listopad podczas Mszy św. gregoriańskich i w każdy pierwszy piątek miesiąca.

1. W związku z wprowadzonymi przez władze państwowe nowymi obostrzeniami sanitarnymi, w naszym kościele w liturgii może uczestniczyć 50 osób. Pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa i zachowywaniu dystansu także na cmentarzu.

Ksiądz Biskup udzielił ogólnej dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane wszystkim wiernym Diecezji Siedleckiej i osobom przebywającym na jej terenie.

Możemy uczestniczyć we Mszy św. transmitowanej prze radio, telewizję czy Internet.

1. Nasza szkoła włącza się w inicjatywę – „Szlachetna paczka”, dlatego zwracamy się z prośbą o zgłoszenie do nas, rodzin czy osób potrzebujących wsparcia (np. mogą to być sąsiedzi, znajomi itp.)
  2. Echo Katolickie, Różaniec
  3. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

– Karol Dmowski, kawaler, zm. par. tut. i Anita Magdalena Podniesińska, panna, zm. par. tut. – zap. III

– Krzysztof Kowalczyk, kawaler, zm. par. tut. i Aleksandra Kosieradzka, panna, zm. par. Stare Opole – zap. III

– Łukasz Kałuski, kawaler, zm. par. tut. i Karolina Gołoś, panna, zm. par. tut. – zap. II

1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Jadwiga Bubała zd. Rytel

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…