OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE- XXXIII Niedziela Zwykła – 15.11.2020r.

XXXIII Niedziela Zwykła 15.11.2020r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę.
  2. Za zmarłych polecanych w Wypominkach modlimy się przez cały listopad.

W dni powszednie o godz. 17.00 Msza św. Gregoriańska i Różaniec Wypominkowy wg harmonogramu, który znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii.

1. W środę, o godz. 17.00, Nabożeństwo do Matki Bożej Budzieszyńskiej.
  2. W piątek – DZIEŃ PRZED NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM.

W obliczu zagrożenia epidemii i trudnych wydarzeń ostatniego czasu zapraszamy po nową nadzieję i nowe inspiracje, na adorację Najświętszego Sakramentu.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja w ciszy. O godz. 17.00 Msza św. i Różaniec Wypominkowy i adoracja do godz. 20.00.

1. W przyszłą niedzielę, 22 listopada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca rok liturgiczny. Po Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie nowych pomników na cmentarzu.
  2. Matka Boża w czasie objawień w różnych miejscach prosiła zawsze o modlitwę różańcową. Podejmijmy modlitewną inicjatywę <ODMAWIAM RÓŻANIEC> i modlitwą rozpalmy różańcowe światła nadziei. Codziennie módlmy się na Różańcu. Możemy rozważyć jedną tajemnicę lub całą część różańca, możemy modlić się indywidualnie lub w rodzinie czy z przyjaciółmi.
  3. W ostatnim czasie ponieśliśmy spore wydatki: olej opałowy do ogrzewania kościoła – 9600zł, wywóz śmieci z cmentarza w okresie przedświątecznym – 3900zł. Trwają też prace inwestycyjne generujące również koszty po stronie parafii. Zwracam się z prośbą o wsparcie finansowe. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna.
  4. Echo Katolickie.

Kalendarze Seminaryjne na 2021r. (dobrowolna ofiara na rzecz utrzymania naszego Seminarium).

Jesteśmy zaproszeni by włączyć się w doroczną akcję Caritas i nabywając świecę „Wigilijną” (w sugerowanej cenie: 7zł, 15zł i 20zł), wesprzeć potrzebujących.

1. Wójt Gminy przypomina, że do końca listopada br. trwa Powszechny Spis Rolny. Rolnicy, którzy do tej pory nie wywiązali się z obowiązku spisowego, mają na to czas tylko końca miesiąca. W tym trudnym czasie, gdy musimy ograniczyć nasze kontakty z innymi, najwygodniej i najbezpieczniej jest spisać się przez Internet. W przypadku pytań i wątpliwości można zadzwonić na infolinię spisową.
  2. Pani organistka przyniesie pobłogosławione opłatki:

– poniedziałek: Kolonia Mokobody, Męczyn Kolonia i Męczyn

-wtorek: Kolonia Jałmużny, Jałmużny i Smolaki

– środa: Świniary

-czwartek: Skupie, Pieńki, Zemły

– piątek: Osiny Górne, Osiny Dolne, Jeruzale

1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Jan Zygmunt Podniesiński i

+ Pius Dąbrowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…