Ogłoszenia parafialne 01.04.2024.

Ogłoszenia parafialne  01.04.2024.

1. Trwa Oktawa Wielkanocy. Z tej racji w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
2. Codziennie w połączeniu z Mszą wieczorową o godz. 18.00 odprawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
3. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek o godz. 19.30.
4. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 15.00 – Koronka i Wypominki, 17.30 – spowiedź i o godz. 18.00 – Msza św.
5. W najbliższą niedzielę 7 kwietnia – Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy Misje Ewangelizacyjne w naszej parafii. Rozpoczęcie Misji wraz z przekazaniem kluczy do świątyni będzie o godz. 7.00, następne Msze św. o godz. 9.30;   11.30  i   16.00.
6. W dwie niedziele 7 kwietnia i 14 kwietnia nie będzie Mszy św. w kaplicach – wszystkich zapraszamy na Misje do Mokobód.
7. Pamiętajmy o odnowieniu krzyży i kapliczek przydrożnych, o udekorowaniu naszych domów / mamy flagi po 15 zł. /, prosimy także posprzątać groby na cmentarzu.
8. Na stoliku pod chórem wyłożone są zaproszenia z programem misji. Kto jeszcze nie otrzymał zaproszenia bardzo prosimy, aby wziąć ze stolika.
9. Ze względu na Misje niektóre intencje mszale zostały przesunięte w godzinach odprawiania. Prosimy, aby osoby które zamówiły intencje w Tygodniu Misyjnym wcześniej zapoznały się z porządkiem odprawiania.
10. Podczas Misji – dokładnie w piątek 12 kwietnia planowane są odwiedziny osób chorych. Szczególnie prosimy o zgłoszenia tych osób, które nie były u komunii wielkanocnej.
11. W czasie Misji w dzwonnicy będzie można nabywać pamiątki misyjne – dewocjonalia zostały przywiezione przez fundację Arka, która wspiera sanktuarium w Pratulinie.
12. Dziękuję Panu Witoldowi Kaczkiewiczowi i Panu Piotrowi Borucowi za pracę przy kaplicy w Budziszynie. Na plac za kaplicą ostał przywiedziony piach i teren parkingu został wyrównany i utwardzony. Bóg zapłać!
13. W Echu Katolickim polecamy artykuły : o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa oraz o sytuacji Kościoła w obecnych czasach. Zachęcamy do lektury.
14. Za śp. Pawła Pogorzelskiego z Mokobód. Wieczny odpoczynek…