Ogłoszenia parafialne 13.11.2022.

Ogłoszenia parafialne  13.11.2022.

1. Z racji Dnia Ubogich ofiary złożone dzisiaj na tacę są przeznaczona Caritas diecezjalną. Po Mszach będzie także zbiórka ofiar do puszek – na Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym.
2. Zapraszamy na modlitwę w intencji zmarłych. Różaniec z wypominkami codziennie po Mszy św. wieczorowej.
3. Kandydaci do bierzmowania którzy byli nieobecnie na ostatnim spotkaniu mają się zgłosić do ks. Patryka i zapoznać się z materiałem do zaliczenia.
4. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata będzie obchodzony Światowy Dzień Młodzieży. Z tej racji zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na Mszę św. o godz. 9.30
5. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
6. Strażacy z Mokobód biorą udział w akcji zbierania elektrośmieci. Zużyty i niepotrzebny sprzęt AGD i RTV możemy dostarczać  do 21.11. – zbiórka za strażnicą OSP.  Szczegóły na plakatach.
7. Wójt Gminy Mokobody informuje, że osoby, które otrzymały lub są uprawnione do dodatku węglowego mogą składać wniosek na zakup węgla lub ekogroszku w preferencyjnej cenie 2 tyś. zł. za tonę w sekretariacie Urzędu Gminy do dnia 16 listopada. Wzór wniosku i informacje znajdują się na stronie internetowej Urzędu Gminy.
8. W Echu: Jak rozumieć lokalny patriotyzm i dlaczego propagowanie go jest tak ważne w dzisiejszych czasach?