Ogłoszenia parafialne XXI Niedziela Zwykła – 01.09.2019r

XXI Niedziela Zwykła – 01.09.2019r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj Dożynki Gminno – Parafialne, dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony i zbiory i za trud rolników.

O godz, 11.30 Msza św dziękczynna. a następnie dożynkowe spotkanie na terenach zielonych za kościołem. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

1. Podczas Dożynek prowadzona będzie akcja charytatywna „Podziel się swoim sercem z Natalką”. Włączając się w akcję pomożemy Natalce stanąć na nogi.
  2. W poniedziałek, 2 września, o godz. 8.00, Msza św. na rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.
  3. We wtorek o g.19.30, spotkanie Diakoni Liturgicznej.
  4. W środę nowenna do Matki Bożej Budziszyńskiej po Mszy św. o godz. 17.00. O godz. 19.30 SPOTKANIE BIBLIJNE, rozważanie czytań niedzielnej liturgii.
  5. W czwartek, pierwszy miesiąca, dziękujemy za dar Eucharystii, po Mszy św. o g.17.00, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Możliwość spowiedzi i osobistej adoracji.

O godz. 18.00, spotkanie ministrantów.

1. W piątek, pierwszy miesiąca, wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia ze wspomnieniem zmarłych polecanych w Wypominkach, możliwość spowiedzi i osobistej adoracji. O godz. 17.00, nabożeństwo wynagradzające i Msza św.

O godz. 18.00 spotkanie KSM.

1. W sobotę, pierwszą miesiąca, w Budziszynie Nabożeństwo Fatimskie.

O godz. 19.00 procesja różańcowa i o godz. 20.00 Msza św.

1. W przyszłą niedzielę, 8 września, Odpust Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i 12.00 – uroczysta Suma Odpustowa z procesją eucharystyczną, pod przewodnictwem ks. Piotra Pielaka – wykładowcy WSD. O godz. 11.30 czuwanie modlitewne pod przewodnictwem chóru parafialnego. Błogosławieństwo ziarna siewnego na każdej Mszy św. Nie będzie Mszy św. w kaplicach i o godz. 16.00.
  2. W niedzielę, 15 września, o godz. 12.00 Odpust Podwyższenia Krzyża Świętego w kaplicy w Jałmużnach.
  3. Od września powracamy do przedwakacyjnego porządku Mszy św. w dni powszednie: o godz. 7.00 i 17.00 w Mokobodach.
  4. Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

– Piotr Żurawicki, par. tut. i Magdalena Kalicka, par. Suchożebry, zap. 3;

– Łukasz Gołoś, par. tut. i Marlena Zemło, par Wołyńce, zap. 3;

– Łukasz Zabielski, par. MB Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim i Monika Piotrowska, par tut. zap. 2;

– Maciej Rawa, par. tut. i Wiktoria Patoleta, par. tut. zap 2;