Ogłoszenie Duszpasterski- Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31.05.2020r

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego31.05.2020r – OGŁOSZENIA

1. Zniesiono limity wiernych uczestniczących we Mszy św. Obowiązują jednak przepisy sanitarne – zachowanie dystansu między sobą i zakrywanie ust i nosa.
  2. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocy.

Duch Święty umacnia to co słabe, prostuje to co błędne i wszystkiego nas nauczy, a każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

1. W poniedziałek, 1 czerwca, drugi dzień Zielonych Świąt – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 18.00.

Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie rodziców dzieci z klas III.

Tego dnia o godz. 11.00 w Katedrze Siedleckiej święcenia biskupie przyjmie BISKUP POMOCNICZY NASZEJ DIECEZJI ks. kan. Grzegorz Suchodolski. Uroczystość będzie transmitowana przez TV Trwam i KRP.

Jutro obchodzimy również Międzynarodowy Dzień Dziecka.

1. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa i wynagradzamy Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Nabożeństwa w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.
  2. W środę, o godz. 18.00, Nabożeństwo do Matki Bożej Budzieszyńskiej.

O godz. 19.00 Msza św. z modlitwami błagalnymi o urodzaje i błogosławieństwo w pracy rolników w Osinach Górnych.

O godz. 19.30, spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO.

1. W czwartek, pierwszy miesiąca, przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Podziękujemy za Eucharystię i będziemy prosili o świętość powołanych do służby Bożej. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 i możliwość spowiedzi.
  2. W piątek, pierwszy miesiąca, dzień wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego ze wspomnieniem zmarłych polecanych w Wypominkach i możliwość spowiedzi, o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe i Msza św. wynagradzająca. Spotkanie KSM-u o godz. 18.00.

1. W sobotę, pierwszą miesiąca, dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP.

O godz. 10.00, w Katedrze Siedleckiej, nasz parafianin DAMIAN GADAMER przyjmie świecenia diakonatu. Organizujemy wyjazd na uroczystość. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.

O godz. 12.00, spotkanie scholi.

O godz. 19.00 zapraszamy do Budzieszyna na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE – procesję różańcową i Mszę św.

1. W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Po Mszy św. o godz. 9.30 nabożeństwo czerwcowe, o godz. 15.00, spotkanie sióstr i braci z Kół Różańcowych. O godz. 16.00 Msza św. z udziałem kandydatów do Bierzmowania, po Mszy św. spotkanie z rodzicami kandydatów.
  2. Również w przyszłą niedzielę Duszpasterstwo Rodzin organizuje w Siedlcach Marsz dla Życia i Rodziny jako publiczne świadectwo miłości do naszych rodzin i wyraz poszanowania życia.

Zapraszamy o godz. 18.00 na modlitwę różańcową w intencji naszych rodzin, na plac przy pomniku św. Jana Pawła II. Podczas spotkania prosimy o zachowanie przepisów sanitarnych.

1. W dniach 5 i 6 czerwca odbędzie się VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górą. Spotkanie będzie transmitowane przez TV Trwam i Radio Maryja.
  2. Dziękujemy za złożone ofiary na inwestycje prowadzone w parafii: ofiary bezimienne wpłacone bezpośrednio lub na konto parafialne – 600zł, Męczyn – 1220zł, Osiny Górne – 1780zł, Kol. Mokobody – 800zł, Skupie – 1300zł. Dziękujemy Łukaszowi Barczakowi za ofiarowanie nowych wycieraczek do kościoła.
  3. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Konrad Bielecki, kaw. zam. w par. tut. i Monika Wierzejska, panna, zm. w par. Bejdy – zap. 1

1. W minionym tygodniu odeszła do Wieczności + Krystyna Rawa

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…